EnewsOdia.Com

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ଝଟକା ଦେଲା ଜିଓ, ଅନ୍ୟ ନମ୍ବରକୁ କଲ୍ କଲେ ମିନିଟ୍ ପିଛା ଲାଗିବ ୬ ପଇସା

ଆଜିଠାରୁ ଜିଓ ଦାଉ। ଏଣିକି ଏଣିକି ମିଳିବନି ଅନ୍ୟ ନେଟଓ୍ୱର୍କକୁ ଫ୍ରି କଲ୍ ସୁବିଧା। ଏଥିପାଇଁ ମିନିଟ୍ ପ୍ରତି ୬ ପଇସା ଚାର୍ଜ ଲାଗିବ ବୋଲି ମୋବାଇଲ୍ ନେଟଓ୍ୱର୍କ ପ୍ରଦାନକାରୀ କଂପାନୀ ଜିଓ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଆଜିଠୁ ଜିଓର ଏହି ନୂଆ ଦର ଲାଗୁ ହେବ ବୋଲି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଗତକାଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଥିପାଇଁ ଜିଓର ନୂଆ ଟପ୍ ଅପ୍ ପ୍ଲାନ୍ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ଟ୍ରାଇର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ସନ୍ ୟୁସେଜ୍ ଚାର୍ଜ ବାବଦରେ କମ୍ପାନୀ ୧୩,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା କ୍ଷତି ସହିଛି। ତେଣୁ ଏଥର ୬ ପଇସା ଚାର୍ଜ ଲଗାଯାଇଛି। ତେବେ ଜିଓରୁ ଜିଓ ନେଟଓ୍ୱାର୍କକୁ ଆଗଭଳି ମାଗଣାରେ ଫୋନ୍ କରିହେବ।ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏପରି ହେଉଛି ଜିଓ ନମ୍ବରରୁ କଲ୍‌ କଲେ ପଇସା ଦେବାକୁ ପଡୁଛି । ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଟ୍ରାଇ IUCକୁ ହ୍ରାସ କରି ୧୪ ପଇସାରୁ ୬ ପଇସା କରି ଦେଇଥିଲା । ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ରେ ଏହାକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଜିଓ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପଇସାର ଭରଣା ପାଇଁ ଏପରି କରିଛି ।

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଆଜି ଅଁଳା ନବମୀ: ରାଧା ପାଦ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ଭିଡ଼

Ratnamani Maharana

ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ଓଡ଼ିଶା ଛାଡ଼ିବ ‘ମୌସୁମୀ’

Ratnamani Maharana

ଆସନ୍ତାକାଲି ଦୀପାବଳି ପାଳନ କରିବେ ଟ୍ରମ୍ପ

Ratnamani Maharana

ପୁଣି ବିବାଦରେ ଜନ୍‌ସନ୍‌ ଆଣ୍ଡ ଜନ୍‌ସନ୍‌ ବେବି ପାଉଡର

Ratnamani Maharana

ଆମେରିକା ଜାରି କଲା ବାଗଦାଦି ଆକ୍ରମଣର ଭିଡିଓ

Ratnamani Maharana

କଟକ ବାଲିଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି

Ratnamani Maharana