LIFESTYLE

ଲିଭର୍ ସମସ୍ୟା ହୋଇଛି କି ? ତେବେ ପ୍ରତିଦିନ ପିଅନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଜୁସ

ଶରୀରରେ  ଲିଭର୍ ସମସ୍ୟାକୁ ସବୁଠାରୁ ବିପଦଜ୍ଜନକ ରୋଗ ଭାବରେ ଧରାଯାଏ । ସମୟ ଥାଉ ଥାଉ ଏହାର ଚିକିତ୍ସା ନକଲେ ଜୀବନ ଯିବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଲିଭର୍ ଖରାପ ହେଲେ ମସଲାଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଅଧିକ ଲୁଣ ଥିବା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଅନୁଚିତ୍ । କେହି ଯଦି ଏସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଏ ତେବେ ପେଟ ଫୁଲିପାରେ । ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଲିଭର୍ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଶରୀର ସଠିକ୍ ଭାବରେ କାମ କରିନଥାଏ । ଏପରି ସମସ୍ୟା ହେଲେ କେଉଁ ଜୁସ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ।

ବିଟ୍ ଏବଂ ପାଳଙ୍ଗ ଜୁସ୍:-

ବିଟ୍ ଏବଂ ପାଳଙ୍ଗ ଜୁସ୍ ପିଇଲେ ଲିଭର୍ ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । ପାଳଙ୍ଗ ପତ୍ର ସହ ବିଟ୍ ମିଶାଇ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡିଙ୍ଗ୍ କରି ଏହି ଜୁସ୍ ତିଆରି କରନ୍ତୁ । ତେବେ ସ୍ୱାଦ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ଜୁସ୍ ପିଇଲେ ଯକୃତ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ସହ ଶରୀରରେ ରକ୍ତର ଅଭାବକୁ ପୁରା କରିଥାଏ ।

ତେବେ ତିଆରି କରିବା ପରେ ପରେ ହିଁ ଏହି ସବୁ ଜୁସକୁ ପିଅନ୍ତୁ । ବେଶୀ ସମୟ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯଦି ଜୁସ୍ ପିଇବା ପରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ହୁଏ ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଦେଖାକରନ୍ତୁ ।

ଅଁଳା ଏବଂ ଗାଜର ଜୁସ୍ :-

ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କର ଲିଭର୍ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଁଳା ଏବଂ ଗାଜର ଜୁସ୍ ଖୁବ୍ ଲାଭଦାୟକ । ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ ଖାଦ୍ୟରେ ଏହି ଜୁସ୍ ପିଇଲେ ଲିଭରର ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ୧୫୦ ମିଲିଲିଟର ଗାଜର ଜୁସ୍ ସହ ୨୦ ମିଲିଲିଟର୍ ଅଁଳା ଜୁସ୍ ମିଶାଇ ନିୟମିତ ସକାଳେ ପିଅନ୍ତୁ । ସ୍ୱାଦ ପାଇଁ ଅଳ୍ପ କଳା ଲୁଣ ମିଶାଇ ପାରନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରିଲିଜ ହେଲା ଆକ୍ସନ୍‌-ରୋମାଣ୍ଟିକ ସିନେମା ‘ବାଗି-୨’ର ଟ୍ରେଲର୍‌

Related posts

ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧିଲେ ପେନ୍‌କିଲର ବଦଳରେ ଘରୋଇ ଉପଚାର କିପରି କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

କେଉଁ ଜିନିଷ ଗରମ କରି ଖାଇଲେ ଦେହ ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାରକ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଆଇସକ୍ରିମ୍‌ରେ ରହିଛି ଭରପୁର ଭିଟାମିନ୍‌ ? ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More