News

ଆରପାରିରେ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା କାଦର ଖାନ୍

କିଛିଦିନର ଅସୁସ୍ଥତା ପରେ ଶେଷରେ ବିଦାୟ ନେଲେ ବଲିଉଡ୍‌ର ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା କାଦର ଖାନ୍ । କାନାଡାର ଟରଣ୍ଟୋରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୮୧ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା

କାନାଡ଼ାରେ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପୁଅ ସର୍ଫରାଜ। “ବାପା ଆଉ ନାହାନ୍ତି। ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା(କାନାଡି୍ରାନ୍‌ ସମୟାନୁଯାୟୀ) ସେ ଆମକୁ ଛାଡି ସବୁ ଦିନ ପାଇଁ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୧୭ ସପ୍ତାହ ଧରି ଏହି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗସହ ଲଢେଇ କରିବା ପରେ ସେ ହାରି ଯାଇଛନ୍ତି।”- କହିଛନ୍ତି ସର୍ଫରାଜ

kader

କାଦର୍‌ ଖାନ୍‌୧୯୭୩ରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ସୁପରହିଟ୍‌ ସିନେମା ‘ଦାଗ୍‌’ରୁ ଅଭିନୟ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କର ସୁଦୀର୍ଘ କ୍ୟାରିଅରଭିତରେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ସିନେମାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ କେତେକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସିନେମା ହେଲା ହିିମ୍ମତଓ୍ଵାଲା , ମଓ୍ଵାଲି,କାଲାବାଜାର ,ଖୁଦଗର୍ଜ,କୁଲି ,ଜୈସି କରନି ବୈସି ଭରନି ଆଦି। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ସେ ୨୫୦ର ଅଧିକ ସିନେମାରେ ସଂଳାପ ବି ଲେଖିଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ; ଯାତ୍ରା ସମୟରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ଦେଖିଲେ କଣ ଫଳ ମିଳେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Related posts

ତାମିଲନାଡୁର ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ସଫୀର କରିମ ଗିରଫ, କାରଣଟି ବଡ ନିନ୍ଦନୀୟ

ENO Beuro

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଶହୀଦ ବାଜି ରାଉତ ନୌଯାତ୍ରା ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନା, ଯାତ୍ରା କାଳରେ ମିଳିବ ଲାଇଫ ଜ୍ୟାକେଟ

ENO Beuro

ଧୋକା ଦେଲା ପ୍ରେମିକ : ଜୀବନ ହାରିଲେ କିନ୍ନର

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More