EnewsOdia.Com

ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ସିଲ ଅଭିଯାନ

ପୂରିଲା କଣ୍ଟ । ରାଜଧାନୀରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ବେଆଇନ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ସିଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବିଏମସିର ୩ଟି ଜୋନରେ ଥିବା ପ୍ରାୟ ୫ଟି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ସିଲ କରାଯାଇଛି । ସହିଦନଗରର ପାଲାଡିଅମ କୋର୍ଟୟାର୍ଡ, ଖଣ୍ଡଗିରି ସ୍ଥିତ ସାଇ ଗାର୍ଡନ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ସ୍ଥିତ ଋିଷି ରିସର୍ଟ, ବରମୁଣ୍ଡା ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ଚନ୍ଦନ ଓ କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡପକୁ ସିଲ କରାଯାଇଛି । ବିଏମସି ଓ ବିଡ଼ିଏ ଟାର୍ଗେଟରେ ୯୪ଟି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ରହିଛି । ଯାହା ମଧ୍ୟରୁ ୧୬ଟି କଲ୍ୟାଣମଣ୍ଡନ ମାନଦଣ୍ଡ ପୂରା କରି ଆବେଦନ କରିଥିବାବେଳେ ବାକି ୮୦ ଟି ମଣ୍ଡପ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆବେଦନ କରିନାହାଁନ୍ତି । ବିଡ୍ଲିଂ ପ୍ଲାନି ଅନୁମୋଦନ ହୋଇନଥିବା, ହୋଲ୍ଡିଂ ଟିକସ୍ ଦେଉନଥିବା, ଅଗ୍ନୀ ସୁରକ୍ଷା ସର୍ଟିଫିକେଟ ହାସଲ କରିନଥିବା ତଥା ମଣ୍ଡପରେ ପାର୍କିଂ ସୁବିଧା ନଥିବାରୁ ଏହି ମଣ୍ଡପ ଗୁଡିକୁ ସିଲ୍ କରାଯିବ ।

 

ସଜାଡିବାକୁ ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଡେଡ ଲାଇନ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ମଣ୍ଡପକୁ ବୁକିଂ ନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବିଏମସି ନିବେଦନ କରିଥିଲା । ସିଲ୍ ହେବା ମଣ୍ଡପ ଗୁଡ଼ିକରେ ଯଦି କେହି କୌଣସି ସାମଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବୁକିଂ କରିଥିବେ ତେବେ ଏଥିପ୍ରତି ବିଏମସି ଓ ବିଡ଼ିଏ ଦାୟୀ ରହିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ନୋଟିସରେ କୁହାଯାଇଥିଲା । ତେବେ କଣ୍ଟ ପୂରିବା ପରେ ଆଜିଠୁ ସିଲ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ପଢନ୍ତୁ: ଇଣ୍ଟରନେଟରେ Coronavirus ସର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପଡିପାରେ ମହଙ୍ଗା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଭୟଙ୍କର ରୂପ ନେଉଛି ବାତ୍ୟା ମହା, ୬ରେ ଗୁଜରାଟ ତଟରେ ହୋଇପାରେ ମାଡ଼

Ratnamani Maharana

ଆଜି ଓଡିଶା ସଂଗୀତ ଜଗତର ସମ୍ରାଟ ଅକ୍ଷୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ

Ratnamani Maharana

ଭାରତରେ ନାରୀ ହିଂସାରେ ଆଗୁଆ ଓଡ଼ିଶା

Ratnamani Maharana

ଚୀନରୁ ନିଜ ଦେଶର ନାଗରିକଙ୍କୁ ଆଣିବନି ପାକିସ୍ତାନ

Ratnamani Maharana

ଆଜି ବି ସାଇକେଲରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସିଲେ କମିଶନରଙ୍କ ସହ ବିଏମସି କର୍ମଚାରୀ

Ratnamani Maharana

ଚୀନ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ହେଉଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌

Ratnamani Maharana