Entertainment

ପଦ୍ମାବତ ପରେ ଏବେ ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକାକୁ ନେଇ ଉଠିଲା ବିରୋଧର ସ୍ୱର

ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକାକୁ ନେଇ ବିବାଦ

ବଲିଉଡ ସିନେମା ‘ପଦ୍ମାବତ’କୁ ନେଇ ବିବାଦ ଛାଡିନଥିବା ବେଳେ ଝାନ୍ସି ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଈଙ୍କ ଜୀବନ କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାରିତ ସିନେମା ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ ଉପରେ ଏବେ ବିରୋଧର ବାଦଲ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି । ‘ପଦ୍ମାବତ’ ଭଳି ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ ଅଣାଯାଇଛି।

ଖବରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି, ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଭା ବର୍ତ୍ତମାନ ଝାନ୍ସୀ ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଇଙ୍କର ଉପରେ ଆଧାରିତ ‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା:ଦ କ୍ୱିନ୍‌ ଅଫ ଝାନ୍ସୀ’ଙ୍କର ନିର୍ମାତା କମଲ ଜୈନଙ୍କ ପାଖକୁ ଏକ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି।ଏଥିରେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଲେଖକ, ପରାମର୍ଶଦାତା ଓ ଇତିହାସକାରଙ୍କ ନାମ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିିଛନ୍ତି। ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଭା ସେହି ଗୋଷ୍ଠୀ, ଯିଏ ‘ପଦ୍ମାବତ’କୁ ବିରୋଧ ସମୟରେ କର୍ଣ୍ଣୀ ସେନାଙ୍କର ସପକ୍ଷରେ ଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଇଙ୍କର ଚରିତ୍ର ଆପତ୍ତିିଜନକ ଭାବେ ଚିତ୍ରଣ ହୋଇଛି ବୋଲି ଯୁକ୍ତି ବାଢ଼ିଛନ୍ତି ।

ତେବେ, ସିନେମାରେ ସେଭଳି କିଛି ଦୃଶ୍ୟ ନଥିବା ନେଇ ଉଭୟ ନିର୍ମାତା ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏକ ସତ୍ୟପାଠରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ବ୍ରାହ୍ମଣ ମହାସଭାର ସଭାପତି ରାଜସ୍ଥାନ ରାଜ୍ୟପାଳ କଲ୍ୟାଣ ସିଂହଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି କହିଛନ୍ତି ।‘ମଣିକର୍ଣ୍ଣିକା’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା କଙ୍ଗନା ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ସୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଅଧା ସୁଟିଂ ଯୋଧପୁରରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଅଧା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ବିକାନରରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସୋନୁ ସୁଦ୍‌, ସୁରେଶ ଓବରାଏ , ଅଙ୍କିତା ଲୋଖଣ୍ଡେ ଆଦି ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଗ୍ରୀଷ୍ମଋତୁରେ ମେକଅପକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ କି ?ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

Related posts

ଡ୍ୟାନ୍ସିଂ ଅଙ୍କଲ୍‌ଙ୍କ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିଡିଓ ଦେଖି କ’ଣ କହିଲେ ଗୋବିନ୍ଦା ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଅଭିନୀତ ପ୍ରଥମ ସିନେମା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି ହୋଇ ନାହିଁ ରିଲିଜ୍‌?

ENO Beuro

ଫାଇନାଲ ହୋଇଛି ଦୀପିକା-ରଣବୀରଙ୍କ ବିବାହ ଡ଼େଟ୍! ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ ଏବଂ କେଉଁଠି କରିବେ ବିବାହ

ENO Beuro

Leave a Comment