26 C
Bhubaneswar
January 25, 2021
EnewsOdia.Com
ନ୍ୟୁଜ୍

ଆଜିଠାରୁ କମ୍ପିବ ଖଣ୍ଡଗିରି ମେଳା

ଆଜିଠାରୁ ଦୁଲକିବ ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳା । ଖଣ୍ଡଗିରି କୁମ୍ଭମେଳାରେ ସାଧୁସନ୍ଥଙ୍କ ଭିଡ଼ ବଢ଼ିଛି। ସାଧୁଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେବାକୁ ବିପୁଳ ଜନ ସମାଗମ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି। ତେବେ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ଆସନ୍ତା ୫ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଖଣ୍ଡଗିରି ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭରେ ପ୍ରଥମ ପାଦ ରଖିବେ ଦୁଇ ହେଭି ୱେଟ୍‌ କୋଣାର୍କ ଗଣନାଟ୍ୟ ଓ କଳିଙ୍ଗ ଗଣନାଟ୍ୟ।

ତେବେ କୋଣାର୍କ ଗଣନାଟ୍ୟ ତା’ର ପ୍ରଥମ ରଜନୀରେ ଭେଟି ଦେବ ନାଟକ ‘ଆଖି ଅବୁଝାକୁ ଲୁହ ଅବୁଝା’। ଡ. ଦୀପକ ଜେନା ଏହାର ରଚନା କରିଥିବାବେଳେ ନିର୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ଗୁରୁପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର। ଏହାର ଆକର୍ଷଣ ପାଲଟିବେ ଲୋକପ୍ରିୟ ଯାତ୍ରା ଖଳନାୟକ ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡା। ସେହିପରି ଏହାର ଆଉ ଏକ ନାଟକ ‘କଂସ’ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆନମନା କରିବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯାତ୍ରା ମହାରଥୀ କଳିଙ୍ଗ ଗଣନାଟ୍ୟ ପ୍ରଥମ ରଜନୀରେ ଭେଟି ଦେବ ‘ଶ୍ରାବଣ ମାସର ଶେଷ ରାତି।’

ଟିକଟର ଦାମ ରହିଛି ୨ଶହ, ୧୫୦ ଓ ୧୦୦ଟଙ୍କା ।  ୬ ତାରିଖରୁ ମାୟା ନଗରୀ, ସୂର୍ଯ୍ୟ ମହଲ ନାଟକ ମଂଚସ୍ଥ କରିବେ । ୫ରୁ ୧୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏହି ଯାତ୍ରା ମହାକୁମ୍ଭ।  ଚଳିତ ବର୍ଷ ମୋଟ ୧୨ଟି ଯାତ୍ରାପାର୍ଟି ମଂଚସ୍ଥ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି ।

ପଢନ୍ତୁ:  ଜମୁଛି ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର

Related posts

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଇଲେ ମୋଦି

Ratnamani Maharana

ମହିଳା ଦିବସରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ‘ମୋ ବସ୍‌’ରେ ମିଳିବ ମାଗଣା ସେବା

Ratnamani Maharana

ଦୀପାବଳିରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସୀମା ଟପିଲା ପ୍ରଦୂଷଣ ହାର

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More