SPORTS

ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଂଟନ ତାରକା କିଦାମ୍ବୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଫ୍ରେଞ୍ଚ୍‌ ଓପନ୍‌ ସୁପର ସିରିଜ ବିଜେତା

ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଂଟନ ତାରକା କିଦାମ୍ବୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ନିଜର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇ ଫ୍ରେଂଚ ଓପନ ସୁପର ସିରିଜ ଟ୍ରଫି ବିଜେତି ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୪ଟି ସୁପର ସିରିଜ ଜିତିଛନ୍ତି । ସେ ସାଇନା ନେୱାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛନ୍ତି । ସାଇନା ୨୦୧୦ ରେ ୩ ଟି  ସିରିଜ ଜିତିଥିଲେ ।

ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଫାଇନାଲରେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ମାତ୍ର ୩୫ମିନିଟ ମଧ୍ୟରେ ସିଧାସଳଖ ୨୧-୧୪, ୨୧-୧୩ ଗେମରେ ଜାପାନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ କେଂଟା ନିଶିମୋତୋଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହିତ ପୂର୍ବରୁ ଡେନମାର୍କ, ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓପନ ଜିତିଥିବା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ରବିବାର ଫ୍ରେଂଚ ଓପନ ଜିତି ଚଳିତ ବର୍ଷ ନିଜର ଚତୁର୍ଥ ସୁପର ସିରିଜ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି । ଏହା ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ମୋଟ ଷଷ୍ଠ ସିରିଜ ଟ୍ରଫି ।

ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଖେଳାଳି ଭାବେ ସେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଫ୍ରେଂଚ ଓପନ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ଗୌରବ ପାଇଥିଲେ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଡେନମାର୍କ ଓପନ ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିବା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଭାବେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୪ସୁପର ସିରିଜ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର କୀର୍ତିମାନ ନିଜ ନାମରେ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ କେବଳ ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ ୩ପୁରୁଷ ଖେଳାଳି ୪ବା ତାଠାରୁ ଅଧିକ ସୁପର ସିରିଜ ବିଜେତା ହୋଇଥିଲେ । ଫ୍ରେଂଚ ଓପନ ଟ୍ରଫି ଜିତି ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଏହି କ୍ଳବରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଡମିଂଟନ ତାରକା କିଦାମ୍ବୀ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଫ୍ରେଞ୍ଚ୍‌ ଓପନ୍‌ ସୁପର ସିରିଜ ବିଜେତା

ପଢନ୍ତୁ, କାଲିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମହାପଞ୍ଚୁକ, କେମିତି ପାଳନ କଲେ ପାଇବେ ସର୍ବସିଦ୍ଧି ଓ ମୋକ୍ଷ

Related posts

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ପ୍ରି-କ୍ୱାଟରରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା

ENO Beuro

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଆଜି ‘କେବିସି’ରେ ନଜର ଆସିବେ ନବୀନ

ENO Beuro

ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଧର୍ଷଣ ଓ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା : ଆଇପିଏଲରୁ ପଡି ପାରନ୍ତି ବାଦ 

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More