25 C
Bhubaneswar
October 25, 2020
EnewsOdia.Com
ବାସ୍ତୁ

ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଜପ କରନ୍ତୁ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର, ଜୀବନରେ ମିଳିବ ଅପାର ସଫଳତା

ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ଜ୍ଞାନର ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଥାଏ । ପୌରାଣିକ କଥା ଅନୁଯାୟୀ ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ । ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀ ତାଙ୍କ ବୀଣା ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରାଣୀଜଗତକୁ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରି ତାଙ୍କଠାରୁ ଜ୍ଞାନ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଉତ୍ସୁକ ଥାଆନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ସମୟରେ ରାଶି ଅନୁସାରେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବେ ତେବେ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହେବେ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅପାର ସଫଳତା ମିଳିବ । ଏହାସହ ଆପଣଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ରାଶି ଅନୁସାରେ ଜପ କରନ୍ତୁ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର :

ମେଷ 

ଏହି ରାଶିର ଜାତକ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ‘ଓମ୍ ବାଗ୍‌ଦେବୀ ବାଗୀଶ୍ବରୀ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ତମ ରହିବ ।

ବୃଷ 

ବୃଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ‘ଓମ୍ କୌମୁଦୀ ଜ୍ଞାନଦାୟନୀ ନମଃ’ ସରସ୍ବତୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ‘ଓମ୍ ମା’ ଭୁବନେଶ୍ବରୀ ସରସ୍ବତୈ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

କର୍କଟ 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ‘ଓମ୍ ମା ଚନ୍ଦ୍ରିକା ଦୈବୈ ନମଃ’ ଜପ କରିବା ଉତ୍ତମ ରହିବ ।

ସିଂହ 

ସିଂହ ରାଶିର ଜାତକ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କ୍ୟାରିୟରକୁ ଉଜ୍ବଳ କରିବା ପାଇଁ ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ‘ଓମ୍ ମା କମଳହାସ ବିରାସିନୀ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ‘ଓମ୍ ମା ପ୍ରଣବନାଦ ବିକାସିନୀ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ। ଫଳରେ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ କୃପା ପ୍ରାପ୍ତ ହେବ ।

ତୁଳା 

ତୁଳା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ‘ଓମ୍ ମା ହଂସସୁବାହିନୀ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

ବିଛା 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ‘ଓମ୍ ଶାରଦୈ ଦୈବୈ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତି ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଦ୍ବାରା ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ ।

ଧନୁ 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ‘ଓମ୍ ଜଗତୀ ବୀଣାବାଦିନୀ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

ମକର 

ମକର ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ‘ଓମ୍ ବୁଦ୍ଧିଦାତ୍ରୀ ସୁଧାମୂର୍ତ୍ତି ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ‘ଓମ୍ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରକାଶିନୀ ବ୍ରହ୍ମଚାରିଣୀ ନମଃ’ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀ ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହାଦ୍ବାରା ଜ୍ଞାନ ବୃଦ୍ଧି ହେବ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ମିଳିବ ।

ମୀନ 

ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ‘ଓମ୍ ବରଦାୟିନୀ ମା ଭାରତୀ ନମଃ’ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ । ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ କୃପାରୁ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିବ ।

ପଢନ୍ତୁ: ବୋହୂକୁ ନୁହେଁ, ବାସ୍ତୁକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଦୋଷ

Related posts

ହୋଲି ପର୍ବରେ ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ହେବ ଧନର ବର୍ଷା

Ratnamani Maharana

ଅଫିସ୍‌ରେ ସମସ୍ୟା ଲାଗିରହୁଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ କେତେକ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana

ଦେବାଦେବୀଙ୍କୁ ପାନ ଅର୍ପଣ କଲେ ମିଳିଥାଏ ଶୁଭ ଫଳ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More