VASTU

ନୀଳ ରଙ୍ଗରେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ପୋଷାକ ଚମକି ନଥାଏ ,ଏହାମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ବଦଳାଇ ଥାଏ, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ?

ଧଳା ପୋଷାକର ଚମକ ପାଇଁ ଆମେ ସେଥିରେ ନୀଳରଙ୍ଗ ଦେଇଥାଉ । କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ନୀଳ , କପଡା ର ଚମକ ଆଣିବା ସହ ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ କୁ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର କରିଥାଏ। ଦୈନିକ ଜୀବନରେ ଏମିତି କାମ ଅଛି ,ଯାହାକୁ ଆମେ ସବୁବେଳେ କରିଥାଉ ,କିନ୍ତୁ ସେହି କାମ ର ଚମତ୍କାରି ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଆମେ ଅବିଜ୍ଞ ଥାଉ।

ଏହିପରି ଏକ କାମ ଯେପରି କପଡାରେ ନୀଳ ଦେବା ପରି । ଧାର୍ମିକ ମନ୍ତ୍ରନୁସାରେ , କପଡାରେ ନୀଳ ରଙ୍ଗଲଗେଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଉର୍ନତୀ ଆସିଥାଏ ।

ସବରତତ୍ଵ ଅନୁସାରେ ,ନୀଳଗଛର ଉତ୍ପତି ମସାଣିରେ ହୋଇଥାଏ।  ଏହା  ମରିବା ସମୟରେ ଜୀବନକୁ ଦୃଢ କରିଥାଏ। ନୀଳ ଏକ ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ଅଛି ଯେ ,ଏହା ଜୀବନ ପରେ ମରଣ ଏବଂ ମରଣ ପରେ ଆଉଥରେଜନ୍ମ । ଏହାକୁ ଜୀବନ ମରଣ ର କାଳ ଚକ୍ର କୁହନ୍ତି ।

ତତ୍ଵଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ,ନୀଳ ରଞ୍ଜକ ,ଦେବୀ ନୀଳ ସରସ୍ଵତୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଦିତ କରିଥାଏ। ଶାସ୍ତ୍ରରେ ନୀଳ ସରସ୍ଵତୀଙ୍କୁ  ଦେବୀ ତାରା କହି ସମ୍ବୋଦିତ କରିଥାଏ। ଦେବୀ ତାରା ସମସ୍ତ ମହାବିଜ୍ଞାନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ।

ଜୋତିଷଶାସ୍ତ୍ର କହିବା ଅନୁଯାଇ ,ନୀଳ ରଞ୍ଜକ ଉପରେ ରାହୁ ଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ରହିଥାଏ । ରାହୁକୁ ନେଇ ଜୋତିଷ୍ୟ ଶାସ୍ତ୍ର ରେ ଦୁଇଟି ମତ ରହିଛି , ପ୍ରଥମ ମତାନୁସାରେ , ରାହୁ ଗ୍ରହ ଉପରେ ଦେବୀ ନୀଳ ସରସ୍ଵତୀ ଅର୍ଥାତ ତାରାଙ୍କର ଅବରିଭାବ ହୋଇଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ଏହାର ରଙ୍ଗ ନୀଳ ଅଟେ । ଦିତୀୟ ମତାନୁସାରେ , ରାହୁ ଗ୍ରହ ଉପରେ ଦେବୀ ଛିମ୍ରତା ଙ୍କର ଆଧିପତ୍ୟ ଅଟେ ,ଏହି କାରଣରୁ ଏହାର ରଙ୍ଗ ନୀଳିମା ହୋଇଥାଏ । ତାରାଙ୍କ ରୂପରେ ରାହୁ , ଗୁର୍ହଜ୍ଞାନ ଅର୍ଥାତ ତ୍ଵତର ପ୍ରତୀକ ଅଟେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ତେଜପତ୍ର ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର : ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରେମ ଓ ସଦଭାବନା ବଢିବ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଉଁ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

ପେଙ୍ଗସୁଇ ର ଏହି ଉପାୟକୁ ଅନୁସରଣ କରି ବ୍ୟବସାୟରେ ମାଲାମାଲ ହୁଅନ୍ତୁ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More