VASTU

ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଭୁ ମହାଦେବଙ୍କୁ କରନ୍ତୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ

Untitled 1

ଦେବ ଦେଵ ମହାଦେବ  ସବୁ ଦେବତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାନା ଯାଏ, ଆଉ ତାଙ୍କର ଭକ୍ତି କରିବା ଲୋକବି ଦୁନିଆରେ ଅଭାବ ନାହିଁ । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଭଗବାନ ଭୋଲେନାଥ ଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉପାୟ କରି ଥାନ୍ତି ଆଉ ତାଙ୍କର ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନାରେ ଲିନ ରହିଥାନ୍ତି । ସବୁ ଭକ୍ତ ଏହା ଚାହିଁ ଥାନ୍ତି ଯେ ଶିବ ଶଙ୍କର ତାଙ୍କର ଭକ୍ତିରେ ଜଳଦି ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲାଗିରହୁ । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ୟା କଠିନତା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଭଗବାନ ଭୋଲେନାଥ ଙ୍କର ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା କରିଥାନ୍ତି । ଏମିତି କୁହା ଯାଏ ଯେ ଯାହାର ଭକ୍ତିରେ ଭଗବାନ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଆନ୍ତି ତାର ଜୀବନରେ ଥିବା ସବୁ ଦୁଃଖ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଇଥାଏ ।

୧) ଯଦି ଆପଣ ଚାହାନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧୁରା ମନସ୍କାମନା ଜଳଦି ପୁରା ହେଉ ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ପ୍ରତି ଦିନ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଭଗବାନ ଭୋଲେନାଥ ଙ୍କୁ ୨୧ଟି ବେଲ ପତ୍ର ଉପରେ ଚନ୍ଦନ ରେ ‘ ଓଁ ନମଃ ଶିବାୟ ‘ ଲେଖି ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ।

Ae4407dee58650975fc395b7de340c71

୨) ଯଦି କାହାରି ବିବାହରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ବା ବାଧା ଆସୁ ଅଛି ତେବେ ଏସବୁକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ପ୍ରତି ଦିନ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ଉପରେ କେଶର ମିଶା କ୍ଷୀର ଅର୍ପିତ କରନ୍ତୁ , ଏହା ଦ୍ୱାରା ବିବାହରେ ଆସୁ ଥିବା ସମସ୍ୟା ସବୁ ଦୂର ହୋଇ ଯିବ ।

Images 3

୩) ଯଦି ଆପଣ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ପ୍ରତି ଦିନ ନିୟମିତ ଭାବରେ ନିର୍ଦ୍ଧନ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଖୁଆନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କେବେବି ଧନର ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ । ଏହା ଛଡା ଆପଣଙ୍କର ପିତୃ ପୁରୁଷଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ମିଳିବ ।

 

୪) ଆପଣ ଏହି ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ମାଛ ମାନଙ୍କୁ ଅଟା ଗୁଳି କରି ଖୁଆଇବେ ତେବେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଧନ ଲାଭ ହୋଇ ଥାଏ । ଯେବେ ଆପଣ ମାଛ ମାନଙ୍କୁ ଅଟା ଗୁଳି ଖୁଆଇବେ ସେ ସମୟରେ ମନରେ ମନରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ।

Odia 153463

ପଢନ୍ତୁ: ଉପହାର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଧୁର କରେ ମାତ୍ର କିଛି ଉପହାର ସମ୍ପର୍କରେ ଆଣିପାରେ ତିକ୍ତତା, ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Related posts

ଦିନର କେଉଁ ସମୟରେ ସ୍ନାନ କଲେ ମିଳିପାରିବ ସୁଖ , ସମୃଦ୍ଧି ଓ ଯଶ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ହାତରେ ସୂତ୍ର ବାନ୍ଧିବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ଫାଇଦା ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘର ନିକଟରେ ରଖନ୍ତୁନି ଏସବୁ ଗଛ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ କ’ଣ ?

ENO Beuro

Leave a Comment