LIFESTYLE

ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନ ରୁ କଳାଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି ? ଆପଣାନ୍ତୁ କେତୋଟି ସହଜ ଉପାୟ

ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ଶରୀର ସଫା ଥିବ କିନ୍ତୁ ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନ ଯେପରିକି ଆଣ୍ଠୁ, କହୁଣି, ଆଙ୍ଗୁଠି ଆଦି ସ୍ଥାନ ଗୁଡିକ କଳାଦାଗ ଥିବ । ଏଥିପାଇଁ ଆଦୌ ଚିନ୍ତିତ ହେବା ଦରକାର ନାହିଂ । କାରଣ ଆମେ ଏଥିପାଇଁ ରଖିଛୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନ ଉଜ୍ଜଳ ଦିଶିବା ସହ ଖୁବ ସହଜରେ କଳାଦାଗ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ।

ଲେମ୍ବୁ ଚିନି  ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନରୁ କଳାପଣ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ୧ ଚାମଚ ଲେମ୍ବୁ ରସ ଓ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଚିନି ନେଇ ମିଶାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଶକୁ ସେହି ଜାଗାରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ମାଲିସ କରିବା ପରେ ୧୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ରଖନ୍ତୁ ଓ ତା’ପରେ ଧୁଅନ୍ତୁ ।

ମଲାଇ ହଳଦୀ  ୧ ଚାମଚ ମଲାଇରେ ଅଧା ଚାମଚ ହଳଦୀ ଓ ଅଧା ଚାମଚ ଚାଉଳ ଗୁଣ୍ଡ ମିଶାଇ ସେଥିରେ ୨-୩ ବୁନ୍ଦା ବାଦାମ ତେଲ ପକାନ୍ତୁ । ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନରେ ୨୦ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାଇ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ ଓ ପରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ବେସନ ଓ ଗୋଲାପଜଳ – ଏକ ଚାମଚ ବେସନ, ଅଧା ଚାମଚ ବାଦାମ ତେଲ, ଅଧା ଚାମଚ ଗୋଲାପଜଳ  କିମ୍ବା ଆଲୋଭେରା ଜେଲ ମିଶାଇ କଳା ପଡିଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଲଗାନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ରଖି ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ । ନିୟମିତ ଏହି ମିଶ୍ରଣକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଧୀରେ ଧୀରେ ଦୂର ହେବ ।

ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନ ରୁ କଳାଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି ? ଆପଣାନ୍ତୁ କେତୋଟି ସହଜ ଉପାୟ   ଗଣ୍ଠିସ୍ଥାନ ରୁ କଳାଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚାହାନ୍ତି ? ଆପଣାନ୍ତୁ କେତୋଟି ସହଜ ଉପାୟ

ପଢନ୍ତୁ, ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭାରେ ନେତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନୂଆ ମାମଲା, ଅବମାନନା କଲେ ୨ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶ

Related posts

ଆମିଷ ଖାଇବା ପରେ ବାସନରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଆସୁଛି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

ରକ୍ତ ସମ୍ୱନ୍ଧୀୟ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ “ଖଜୁରୀ”,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ

Krishna Kumar Manoj

ଚଷମା ପିନ୍ଧିବା ପରେ ନାକ ଓ ଆଖିରେ ରହୁଥିବା ଦାଗକୁ ଦୂର କରିବାପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର!

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More