LIFESTYLE

ଜାଣନ୍ତୁ ହାତର ଆକୃତିରୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ

ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ , ଆମ ହାତରେ ୨୭ଟି ହାଡ଼, ୨୯ଟି ଯୋଡ଼ା ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ୧୨୩ଟି ସ୍ନାୟୁ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମେ ଆମ ହାତକୁ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ସଂଚାଳନ କରିବା ସହ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସହଜରେ କରିପାରୁଛନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ହାତ ସଂପର୍କରେ ଆଉ ଏକ କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ।

ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ହାତର ଆକୃତିରୁ କିପରି ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ ଜାଣିପାରିବା ;

  • ବଡ଼ ହାତ: ଏମାନେ ଖୁବ୍‌ ସତର୍କ ଶ୍ରେଣୀର। ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ସଂପାଦନା କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ଏମାନେ ଜୀବନରେ ଗୁଡ଼ାଏ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ଏମାନେ ଟିକେ ସୂଷ୍ମ ମଧ୍ୟ।
  • ଛୋଟ ହାତ: ଏମାନେ ଟିକେ ନାଟକୀୟ। ସଂପର୍କକୁ ମଜବୁତ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ସାମାନ୍ୟ ନାଟକର ସହାୟତା ନିଅନ୍ତି। ଅର୍ଥ ଅପେକ୍ଷା ସଂପର୍କକୁ ବେଶି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି ଏମାନେ।
  • ଚାରିକୋଣିଆ ହାତ: ଚାରିକୋଣିଆ ଆକୃତିର ହାତ ଯାହାର ସେମାନେ ଭାରି ତର୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି। ତର୍କ ବିହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏମାନେ ଗଣିତରେ ଖୁବ୍‌ ଭଲ।
  • କ୍ଷୁଦ୍ର ଆଙ୍ଗିଠି ଥିବା ହାତ: ଯେଉଁମାନଙ୍କ ହାତର ଆଙ୍ଗୁଠି ଖୁବ୍‌ ସାନ ସେମାନେ ବିଶ୍ୱସ୍ଥ। ସେମାନେ ନିଜେ ଯେପରି ବିଶ୍ୱସ୍ଥ ଅନ୍ୟଠୁ ବି ସେମିତି ବିଶ୍ୱାସ ଚାହାନ୍ତି।
  • ଲମ୍ବା ଆଙ୍ଗୁଠି ଥିବା ହାତ: ଯେଉଁମାନଙ୍କ ହାତର ଆଙ୍ଗୁଠି ଖୁବ୍‌ ଲମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲୋକେ ଖୁବ୍‌ ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି। ଭାରି ସାମାଜିକ ଏମାନେ।

ଜାଣନ୍ତୁ ହାତର ଆକୃତିରୁ ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ plam

ପଢନ୍ତୁ ;

ଗୋଲମରିଚ ଅନେକ ରୋଗ ଭଲ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ,ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ

Related posts

ସୌନ୍ଦର୍ଜ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିରେ ସହାୟ ମେହେନ୍ଦୀ ବା ହେନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ କେତେ ହିତକର ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

ଶ୍ୱାସ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ “ହେଙ୍ଗୁ” ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କିଛି ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ସଂପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ଓଜନ କମିବା ପାଇଁ ରାତିରେ ଖାଆନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More