Loading...

ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା

କଞ୍ଚା ହଳଦୀ ଖାଇଲେ ମିଳିବ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଫାଇଦା

କଞ୍ଚା ହଳଦୀ ଖାଇଲେ ମିଳିବ ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଫାଇଦା

ରୋଷେଇ ଘରେ ଥିବା ହଳଦୀ ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ଯେକ ଦିନ ମସୁର ଡାଲି, ପନିପରିବା ଏବଂ ଅନ୍ଯାନ୍ଯ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ, ସୁଗନ୍ଧ ଏବଂ ରଙ୍ଗ ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ବ୍ଯବହୃତ ହୁଏ ।

ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରେ ପଇଡ ପାଣି

ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରେ ପଇଡ ପାଣି

ପଇଡ ପାଣି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ। ଏହା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତ ଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ପଇଡପାଣି ମଧ୍ୟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏହିପରି ଅନେକ ଉପାଦାନ ପଇଡ ପାଣିରେ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ବର୍ଦ୍ଧିତ ରକ୍ତ ଚାପକୁ ତୁରନ୍ତ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଦେଇଥାଏ।

ରାତିରେ ଗାଧୋଇବା ଏକ ଭଲ ଅଭ୍ଯାସ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ରାତିରେ ଗାଧୋଇବା ଏକ ଭଲ ଅଭ୍ଯାସ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ଗାଧୋଇବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଭଲ ଏବଂ ସତେଜ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ଗ୍ରୀଷ୍ମ ରେ ଆପଣ କେତେଥର ସ୍ନାନ କରିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଦିନ ବଦଳରେ ରାତିରେ ଗାଧୋଇଲେ ଆପଣ କେତେ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ ।

ସୁସ୍ଥ ଆଖି ପାଇଁ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ

ସୁସ୍ଥ ଆଖି ପାଇଁ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ଜିନିଷ

ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ଅଧିକାଂଶ ଅଭିଯୋଗ ଲୋକଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହ୍ରାସକୁ ନେଇ ଆସୁଛି । ଆଉ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଆଜିକାଲି ର ଖରାପ ଜୀବନଶୈଳୀ । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଗରେ ବସି ଦିନକୁ 8 ରୁ 10 ଘଣ୍ଟା ବିତାଇଥାନ୍ତି ।

କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଘରକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଆଧୁନିକ ଲୁକ୍

କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଘରକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ଆଧୁନିକ ଲୁକ୍

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଲୋକ ଜୀବନରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଘର ବନେଇବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଆଉ ଏହି ଘରକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବା କାହାକୁ ବା ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ । କିଏ ଘରକୁ ସୁନ୍ଦର ଆଉ ଭିନ୍ନ ଲୁକ୍ ଦେବାକୁ ଅନେକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥାନ୍ତି କିଛି ଲୋକ।

ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ବରଫ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ବରଫ ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି

ସ୍ୱଚ୍ଛ, ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ତ୍ୱଚା ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ କିନ୍ତୁ ଦାଗ ଏବଂ ପିମ୍ପଲ୍ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ନଷ୍ଟ କରି ଦେଇଥାଏ । ଯାହା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତାକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାତ୍ରାରେ କମ୍ କରିଦେଇ ଥାଏ । ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, ବରଫ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଜଲଦି ଏବଂ ଭଲ ରେଜଲ୍ଟ ପାଇପାରିବେ ।

ପ୍ରତିଦିନ ପିଅନ୍ତୁ କଲରା ସିଝା ପାଣି, ଛୁଇଁବନି ଏହି ୪ ବଡ ବ୍ୟାଧି

ପ୍ରତିଦିନ ପିଅନ୍ତୁ କଲରା ସିଝା ପାଣି, ଛୁଇଁବନି ଏହି ୪ ବଡ ବ୍ୟାଧି

କଲରା ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗି ନ ଥାଏ । କାରଣ ଏହାସର ସ୍ବାଦ ପିତା ଥାଏ ।  କିନ୍ତୁ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଏଥିରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଥାଏ ଯାହା ଆମ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ।

ତ୍ୱଚାରେ ଦେଖାଦେଇଥାଏ ରକ୍ତ କର୍କଟର ଏହି ୭ଟି ଲକ୍ଷଣ, କରନ୍ତୁନି ଅଣଦେଖା

ତ୍ୱଚାରେ ଦେଖାଦେଇଥାଏ ରକ୍ତ କର୍କଟର ଏହି ୭ଟି ଲକ୍ଷଣ, କରନ୍ତୁନି ଅଣଦେଖା

କ୍ୟାନସର ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ଓ ଦୂରାରୋଗ୍ୟରେ ପରିଗଣିତ । କ୍ୟାନସର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରହିଛି। ଯାହା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ରକ୍ତ କର୍କଟ ବା ବ୍ଲଡ କ୍ୟାନସର ରହିଛି। ସେହିପରି ବ୍ଲଡ କ୍ୟାନସର ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରହିଛି ।

>