News

ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ କଟା ହେଲା ୧୦୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ

ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ହଜାରେ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗଛକୁ କାଟି ଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ । ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳରାମପୁର ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବ୍ୟାପକ ଗଛ କଟାଯାଇଛି । ମଦ କମ୍ପାନୀ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଏହି ଜଙ୍ଗଲକୁ ସଫା କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ସରକାର ଗଛ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ସଚେତନମୂଳକ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଚାଲିଛି ଜଙ୍ଗଲ ପଦା କରିବା ଅଭିଯାନ ।

police

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜିଲ୍ଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ାରେ ଝିଙ୍କରଡିହି ଜଙ୍ଗଲରେ ଗଛକଟାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା । ମହିଳାମାନେ ଗଛକୁ ଜାବୁଡ଼ି ଧରି ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ପୋଲିସ ଓ ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ମହିଳାମାନେ ଠେଙ୍ଗା ଦେଖାଇ ଗଛକଟାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି । ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ଗଛ କଟାଇ ନ ଦେବାକୁ ଜିଦ କରିଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି । ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହ ପୋଲିସର ଧସ୍ତାଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା । ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଲୁହ ବୁହା ଗ୍ୟାସ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ସହ ମୃଦୁ ଲାଠି ଚାଳନା କରିଥିଲା । ତେବେ ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁମିତ ମିଳିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମହିଳାମାନେ ଏଭଳି ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ; ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଲଢିବେ ଅପରାଜିତା !

Related posts

ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସ୍‌ବିଆଇ) ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଜିରୋ ବାଲାନ୍ସ ରେ ଖୋଲନ୍ତୁ ଖାତା

ENO Beuro

ଆଉ ଥରେ ଖୋଲାଯିବ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର 

ENO Beuro

ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟରେ ନୂତନ ମହିଳା ବିଚାରପତି ଭାବେ ଇନ୍ଦୁ ମଲୋହୋତ୍ରା ଅନୁମୋଦିତ!

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More