• Home
  • News
  • ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଭୁବନେଶ୍ଵରର ସମସ୍ତ ପବ୍ଲିକ ଶୌଚଳୟର ସୂଚନା ଏବେ ଗୁଗଲରେ ମିଳିବ
News

ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଭୁବନେଶ୍ଵରର ସମସ୍ତ ପବ୍ଲିକ ଶୌଚଳୟର ସୂଚନା ଏବେ ଗୁଗଲରେ ମିଳିବ

ବିଏମସି ଅଧିନରେ ଥିବା ପବ୍ଲିକ ଶୌଚଳୟର ସୂଚନା ଗୁଗଲ ମ୍ୟାପ୍ ଖୋଲିଲେ ମିଳିପାରିବ । କ୍ୱାଲିଟି କାଉନସିଲ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ସହାୟତାରେ ବିଏମସି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଆସନ୍ତା ଡିସେମ୍ବର ମାସରୁ  ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରିବ । ଏହା ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆସୁଥିବା ବହିରାଗତ ଯାତ୍ରୀ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମାନଙ୍କୁ ସହାୟକ ହୋଇପାରିବ ।

ଗତ କାଲି କ୍ୟୁସିଆଇର ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସେଲ୍ର ପଦାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ ପବ୍ଲିକ୍ ଶୌଚଳୟ ଥିବା ସ୍ଥାନ ଗୁଡ଼ିକର ତଥ୍ୟ ଗୁଗଲରେ ଅପଲୋଡ଼ କରୁଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ସହରରେ ୧୫୦ରୁ ଊଦ୍ଧ୍ୱð ପବ୍ଲିକ ଟଏଲେଟ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସହରାଂଚଳ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଓ କ୍ୱାଲିଟି କାଉନସିଲ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ଦେଶର ୪୫ଟି ସହରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହରକୁ  ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସହର ଭାବେ ଗଢି ତୋଳିବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ସ୍ୱଚ୍ଛ ସହରର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ ସହାୟକ ହୋଇପାରିବ ।

ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଭୁବନେଶ୍ଵରର ସମସ୍ତ ପବ୍ଲିକ ଶୌଚଳୟର ସୂଚନା ଏବେ ଗୁଗଲରେ ମିଳିବ  ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଭୁବନେଶ୍ଵରର ସମସ୍ତ ପବ୍ଲିକ ଶୌଚଳୟର ସୂଚନା ଏବେ ଗୁଗଲରେ ମିଳିବ

ପଢନ୍ତୁ, ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଫର୍ମ ଫିଲ୍‌-ଅପ୍‌ ସମୟସୀମା ବୃଦ୍ଧି: ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ

Related posts

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ : ପାସ୍‍ ହାର ୭୬.୨୩%

Krishna Kumar Manoj

ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ର ବାରମୁଲାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ, ୪ ପୋଲିସ ସହିଦ,୨ ଗୁରୁତର ଆହତ

Krishna Kumar Manoj

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାରତ, ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ସହଯୋଗ ବୁଝାମଣାକୁ କ୍ୟାବିନେଟ ଅନୁମୋଦନ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More