Featured

ପ୍ରେମରେ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ମନୁଷ୍ୟ ଏକ ସାମାଜିକ ପ୍ରାଣୀ ହୋଇଥିବା ହେତୁ ବନ୍ଧୁତାରେ ଖୁବ୍‌ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ସେ ଅନେକ ସମୟରେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଉପରେ ଖୁବ୍‌ ଭରସା ରଖିଥାଏ। ଆଉ ଏମିତି ବି ଅନେକ ସମୟରେ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଆପଣ ଜଣଙ୍କୁ ନିଜର ସାଙ୍ଗ ବୋଲି ମନେ କରୁଥିବେ ହେଲେ ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଥିବେ । ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଅଧିକାଂଶ ଯୁବତୀ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ଥିବା ବେଳେ ନିଜର ପ୍ରେମିକକୁ ନେଇ ପଜିସିଭି ହୋଇଥାଆନ୍ତି ।

ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରେମିକା ଯେତେବେଳେ ସିରିଅସ ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ଫିମେଲ୍‌ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ଉପରେ ସତର୍କ ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଥାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏଥିପ୍ରତି ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ନ ଦେବା ଭଲ। ବରଂ ତାଙ୍କ ସହ ଫ୍ଲର୍ଟ କରିବା ଭଲ। ଆପଣ ବି ଜଣାଇ ପାରନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ କେହି ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ବେଳେ ବେଳେ ମନା କରିବାର ବି ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକୃତରେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି କି ନା ତାହା ସହଜରେ ଜାଣିପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ନା କରିବା ବି ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ। ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଯେ ଆଦୌ ତାଙ୍କ ଉପରେ ସବୁ ବେଳେ ଲଟ୍ଟୁ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ଅଯଥା କଥାରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବା ବି ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ। ଆଉ ଏକ କଥା ହେଲା ଯେ ଉକ୍ତ ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନିଜର ମନ କଥା ଖୋଲିକରି କହିବା ବେଳେ ବି ନିଜ ଉପରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖିବା ଉଚିତ। କାରଣ କିଛି କଥା ଏମିତି ବି ଅଛି ଯାହା ସଂପର୍କକୁ ଖରାପ କରିପାରେ ଅଥବା ଆଗକୁ ନେବାରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ସାଜେ। ଯେତେବେଳେ ଯୁବତୀ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ପଡ଼ିଯାଏ, ତେବେ ସେ ପ୍ରେମିକକୁ ପାଖରେ ପାଇବାକୁ ଚାହେଁ ଯଦି ସେଭଳି ନ ଘଟେ ଉପରୋକ୍ତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ବିବ୍ରତ ହୋଇ ଉଠେ । ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଖୁବ୍‌ ବ୍ୟଥିତ ହୋଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ସତର୍କ ହେବା ଉଚିତ । ଆତୁର ହେଲେ ହେଉଥିବା କାମ ବି ବିଗିଡି ଯାଇଥାଏ। ଏହି ବିଷୟରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଲେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ବି ନେଇପାରନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ମହିଳାଙ୍କୁ କାହିଁକି କୁହାଯାଏ ରହସ୍ୟମୟୀ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Related posts

Mahashivratri, The Holy Festival And Its Celebration

ENO Beuro

ଘରୋଇ ଉପଚାର ଦ୍ଵାରା, ଦୁଇ ଦିନରେ ତୋଫା ତ୍ଵଚା କେମିତି ପାଇବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ବାବା ରାମଦେବ ଲଞ୍ଚ କଲେ ପତଞ୍ଜଳି ସିମ୍ ! ୧୪୪ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ୨ ଜିବି ଡାଟା ସହ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜୀବନ ବୀମା

ENO Beuro

Leave a Comment