News

ଏଲପିଜି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, କମିଲା ଗ୍ୟାସ୍‌ ଦର

lpg

ଏଲପିଜି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର । ନୂଆ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଏଲପିଜି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବଡ ଉପହାର ଦେଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର। ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ଦର 121.50 ପଇସା ହ୍ରାସ ପାଇଛି । ଏଣିକି ଗ୍ରାହକ ମାନେ 838 ଟଙ୍କା ବଦଳରେ 716 ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ । ସେପଟେ ରିହାତି ସିଲିଣ୍ଡର 521 ଟଙ୍କା 78 ପଇସା ଥିବା ବେଳେ ଆଜି 505 ଟଙ୍କା 43 ପଇସାରେ ସିଲିଣ୍ଡର କିଣିବେ ଉପଭୋକ୍ତା । ପୂର୍ବ ଭଳି ରିହାତି ସବ୍‌ସିଡି ସିଧାସଳଖ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରାଯିବ । ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବଜାରରେ ଏଲ୍‌ପିଜିର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଁ ଗ୍ୟାସ ଦର ହ୍ରାସ ପାଇଥିବା ତୈଳ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଗ୍ୟାସ ଦର କମିବା ପରେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି ।

lpg

ଗୋଟିଏ ମାସରେ ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର କମିଛି ଦର । ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରେ ସବସିଡି ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ ୬ ଟଙ୍କା ୫୨ ପଇସା ଓ ଅଣସବସିଡି ସିଲିଣ୍ଡରରେ ୧୩୩ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା । ଜୁନ୍‌ ମାସରୁ ଲଗାତାର ଛଅ ମାସ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଦାମ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଏବେ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର।

ପଢନ୍ତୁ; ଆଜି ହିଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ‘ଦହି ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି’ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ

Related posts

ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସ୍‌ବିଆଇ) ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଜିରୋ ବାଲାନ୍ସ ରେ ଖୋଲନ୍ତୁ ଖାତା

ENO Beuro

ରାଜଧାନୀରେ ମର୍ଡର,ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୁଲିସ୍‌

ENO Beuro

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର : ନିଟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନୂଆ ନିୟମ

ENO Beuro

Leave a Comment