• Home
  • News
  • ପରପାରିରେ ଗୀତିକବି ରସରାଜ !
News

ପରପାରିରେ ଗୀତିକବି ରସରାଜ !

ଶହେରୁ ଅଧିକ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଗୀତ ଲେଖିଥିଲେ ନାରାୟଣ

ଡ଼ିଶାର ସୁପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତିକାର, କବି ତଥା ଓଡ଼ିଆ ଗୀତିକବି ସମାଜର ପ୍ରମୁଖ ସଦସ୍ୟ ରସରାଜ ନାରାୟଣ ପ୍ରସାଦ ସିଂଙ୍କର ପରଲୋକ ଘଟିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ଆଜି ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ସେ ବାର୍ଦ୍ଧକଜନିତ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିଲେ। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୮୬ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା ।

ଶହେରୁ ଅଧିକ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଗୀତ ଲେଖିଥିଲେ ନାରାୟଣ । ‘ଉଡ଼ି ଉଡ଼ି ଯା’ରେ ଗୁଡ଼ି…’ ଭଳି ବହୁ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଗୀତ ରଚନା କରିବା ସହିତ ‘ସାଗରେ ଅଧୀର ନୀଳ ତରଙ୍ଗ’ ଭଳି ବହୁ ଲଘୁ ସଂଗୀତ ରଚନା କରିଥିଲେ ।

‘ପରିବାର’, ‘ସ୍ତ୍ରୀ’, ‘ମାଣିକ ଯୋଡ଼ି’, ‘ପୁର୍ନମିଳନ’, ‘ଅଲିଭା ଦାଗ’, ‘କୁଳ ଚନ୍ଦ୍ରମା’, ‘କନକଲତା’, ‘ସାକ୍ଷୀ ଗୋପୀନାଥ’, ‘କୃଷ୍ଣ ସୁଦାମା’, ‘ପିପାସା’, ‘ଶଙ୍ଖା ସିନ୍ଦୂର’, ‘ଶଙ୍ଖ ମହୂରୀ’ ଓ ‘ସମର୍ପଣ’ ଆଦି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ସେ ଗୀତ ଲେଖିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପରଲୋକରେ ରାଜ୍ୟବାସୀ ଗଭୀର ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ପରପାରିରେ ଗୀତିକବି ରସରାଜ ! ପରପାରିରେ ଗୀତିକବି ରସରାଜ ! rasaraj

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆପଣ କାକୁଡି ଖାଉଛନ୍ତି କି ? ସାବଧାନ ନଚେତ୍ ହୋଇପାରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା !

Related posts

ଏମଆରଆଇ ମେସିନରେ ଫସିବାରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଦୁଃଖଦ ମୃତ୍ୟୁ

Krishna Kumar Manoj

ଲୋକଲଜ୍ୟା ସହି ନ ପାରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତା

ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବୋମିଖାଲ ଓଭରବ୍ରିଜ୍ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ଘଟଣାରେ ପଣ୍ଡା ଇନଫ୍ରା ସଂସ୍ଥା ମାଲିକ ପ୍ରତାପ କିଶୋର ପଣ୍ଡା ଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More