VASTU

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,କେଉଁ ଦିନ ଅନୁସାରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ତିଲକ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ

ଜୋତିଷ୍ୟଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ , ସବୁଦିନର ଗ୍ରହ ଅଲଗା ଅଲଗା  ସ୍ଵାମୀ ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ସେହି ଅନୁସାରେ ତିଲକ ଲଗାଇବେ ତାହାଲେ ସେହିଦିନରେ ଥିବା ଗ୍ରହକୁ ଅନୁକୂଳ ବନାଇଯାଇପାରିବ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଦିନ ଅନୁସାରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ତିଲକ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ-

  • ସୋମବାରରେ ସ୍ଵାମୀ ଗ୍ରହ ଚନ୍ଦ୍ରମା ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଦିନକୁ ଅନୁକୂଳ ବନେଇରଖିବାକୁ ଦହି ଚନ୍ଦନ ଲଗାନ୍ତୁ , ଏହାଦ୍ଵାରା ଦିମାଗ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ ଶାନ୍ତ ରହିଥାଏ ।
  • ମଙ୍ଗଳବାର , ଏହି ଦିନ ମଙ୍ଗଳଗ୍ରହର ପ୍ରଭାବ ରହିଥାଏ । ଏହି ଦିନରେ ରକ୍ତଚନ୍ଦନ ଅଥବା ସିନ୍ଦୁର ତିଲକ ଲଗାଇବଦ୍ଵାରା ଶୁଭ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଥାଏ ।

ଜାଣନ୍ତୁ ବାକି ଦିନରେ କେଉଁ ତିଲକ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ –

  • ବୁଧବାର ଦିନ ବୁଧଗ୍ରହ ରହିଥାଏ । ଏହି ଗ୍ରହର ସ୍ଵାମୀ ପ୍ରଭୁ ଗଣେଶ ହୋଇଥାନ୍ତି ,ତାଙ୍କର  ସିନ୍ଦୁର ତିଲକ ପ୍ରିୟ ଅଟେ। ସେଥିପାଇଁ ବୁଧୁବର ଦିନ ସିନ୍ଦୁରର ତିଲକ ଲଗେଇବା ଦରକାର ।
  • ଗୁରୁବାର ଦିନ ବୃହସ୍ପତିଙ୍କ ଦିନ ହୋଇଥାଏ , ଏହି ଦିନର ରଙ୍ଗ ହଳଦିଆ ଅଟେ । ପ୍ରତେକ ଗୁରୁବାର ଦିନ ହଳଦୀ କିମ୍ବା କେଶରର ଟୀକା ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ଵାରା ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଶରୀର ଆରୋଗ୍ୟ ରହିଥାଏ ।
  • ଶୁକ୍ରବାରରେ ସ୍ଵାମୀ ଶୁକ୍ରଗ୍ରହ ରହିଥାନ୍ତି । ଏହିଦିନରେ ସିନ୍ଦୁର ଅଥବା ରକ୍ତ ଚନ୍ଦନ ଲଗେଇବାଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ସମୁର୍ଦ୍ଧୀ ଆସିଥାଏ ।
  • ଶନିବାର ଦିନ ସ୍ଵାମୀ ଗ୍ରହ  ଶନି ମହାରାଜ ରହିଥାନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଠ ରଖିବାକୁ ବିଭୁତି କିମ୍ବା ରକ୍ତ ଚନ୍ଦନ ଲଗାନ୍ତୁ ।
  • ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦେବତା ରବିବାର ଦିନ ପ୍ରକଟ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହିଦିନରେ ଚନ୍ଦନ ଲଗାନ୍ତୁ ଶୁଭଫଳ ପାଇବା ସହ ମନ ଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ  ରହିଥାଏ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,କେଉଁ ଦିନ ଅନୁସାରେ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ତିଲକ ଲଗାଇଲେ ଶୁଭ ହୋଇଥାଏ tilak on head

ପଢନ୍ତୁ ;

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରର ଦ୍ଵାରା ପାଖରେ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ

Related posts

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ? ଘରେ ଥିବା ସୁନା ବିକିବା କାହିିଁକି ଅଶୁଭ ହୋଇଥାଏ ?

ENO Beuro

ସମ୍ପୂର୍ଣ ହନୁମାନ ଚାଳିଶାର ପଠନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଦୂର ହୋଇଯିବ ଆପଣଙ୍କର ଏହି ସବୁ ସମସ୍ୟା ! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ମରିବା ପୂର୍ବରୁ କ’ଣ କାମ କଲେ ଯମଦଣ୍ଡରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More