Loading...

ଏଣିକି ମାଲେସିଆରେ ଭିଜା ଫ୍ରି ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିପାରିବେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ

ଏଣିକି ମାଲେସିଆରେ ଭିଜା ଫ୍ରି ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିପାରିବେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ

ମାଲେସିଆ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏକ ମାସ ପାଇଁ ଭିଜା ବିନା ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ସୁବିଧା ଦେଇଛି। ରବିବାର ମାଲେସିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୱାର ଇବ୍ରାହିମ ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଚାଇନା ନାଗରିକମାନେ ମାଲେସିଆରେ ଭିଜା ମୁକ୍ତ ପ୍ରବେଶ କରିବେ।

ମାଲେସିଆ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏକ ମାସ ପାଇଁ ଭିଜା ବିନା ଦେଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ସୁବିଧା ଦେଇଛି। ରବିବାର ମାଲେସିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୱାର ଇବ୍ରାହିମ ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଚାଇନା ନାଗରିକମାନେ ମାଲେସିଆରେ ଭିଜା ମୁକ୍ତ ପ୍ରବେଶ କରିବେ।


ରବିବାର ପୁତ୍ରଜୟାରେ ତାଙ୍କ ପିପୁଲ୍ସ ଜଷ୍ଟିସ ପାର୍ଟିର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୱାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାଇନା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକମାନେ ୩୦ ଦିନ ଭିଜା ବିନା ମାଲେସିଆରେ ରହିପାରିବେ। ଏହାର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ମାଲେସିଆ ଏହା କରୁଛି। ବାସ୍ତବରେ ଦେଶର ଅର୍ଥନୀତିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ମାଲେସିଆ ସରକାର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ଭିଜା ମାଗଣା ପ୍ରବେଶ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.