• Home
  • News
  • ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ବଡ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି
News

ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ବଡ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଲେ, ତଥ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ମୋ ଦାୟିତ୍ୱ

ଫେସବୁକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ତଥ୍ୟ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ଥା ଭୁଲ କରିଥିବା ବିଷୟ ସ୍ଵୀକାର କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ଆମେରିକା କଂଗ୍ରେସରେ ହାଜର ହୋଇ ସେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବେ । ଫେସବୁକ ଏକ ଦାଇତ୍ଵବାନ ସଂସ୍ଥା । ତେଣୁ ପ୍ରତେକ ୟୁଜରଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ ଗୋପନ ରଖିବା ଏହାର ଦାଇତ୍ଵ ।

ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି କି ଭବିଷ୍ୟତରେ ୟୁଜରଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଚୋରି ରୋକିବାକୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କାରାଯିବ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଭାରତ ସମେତ ବିଶ୍ଵର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ଯେଭଳି ସ୍ଵଛତା ବଜାୟ ରହିପାରିବ ତାହା ଫେସବୁକ ସୁନିଶ୍ଚିତ ମଧ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି କି ୨୦୧୬ ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନ ଓ ୨୦୧୭ ଫ୍ରାନ୍ସ ନିର୍ବାଚନକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆମେ ତାକୁ ରୋକିଥିଲୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଲଗିନ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବଦଳାଇ ଦେବୁ । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ତଥ୍ୟ କମ ରହିବ ।

ସେଥିରେ କେବଳ ନାମ ,ଫଟୋ ଓ ଇ-ମେଲ ଠିକଣା ରହିବ । ୟୁଜରଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯଦି କେହି ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁବେ ତେବେ ଆମ ଠାରୁ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପଡିବ । ସେହିଭଳି ଆପ ପକ୍ଷରୁ ଯଦି ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଡାଟା ଚୋରି ହୁଏ ତେବେ ୟୁଜରମାନେ ତାର ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେସବୁକର ବିଶ୍ଵରେ ୨୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ସେଥିରୁ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୨୦ କୋଟି ।

ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ବଡ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି 4ac

ପଢନ୍ତୁ ;

ଫିକ୍ସିଂ ମାମଲାରେ ସାମିଙ୍କୁ କ୍ଲିନ୍‍ ଚିଟ୍‍

Related posts

ପ୍ରଖ୍ୟାତ ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କୁ ବଲିଉଡ୍ ତାରକା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା

Krishna Kumar Manoj

ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ୍‌ ହେଲା ମୋବାଇଲ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ହୋଟେଲରେ ଖାଉଥିବା ବେଳେ ଫାଟିଲା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌

ଚୀନର ଏହି ଯୋଜନା ସଫଳ ହୋଇଗଲେ , ଭାରତ ଉପରକୁ ବିପଦ ଘନେଇ ଆସିପାରେ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More