News

ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗଙ୍କ ବଡ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି

ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଲେ, ତଥ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ମୋ ଦାୟିତ୍ୱ

ଫେସବୁକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ତଥ୍ୟ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ଥା ଭୁଲ କରିଥିବା ବିଷୟ ସ୍ଵୀକାର କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ଆମେରିକା କଂଗ୍ରେସରେ ହାଜର ହୋଇ ସେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବେ । ଫେସବୁକ ଏକ ଦାଇତ୍ଵବାନ ସଂସ୍ଥା । ତେଣୁ ପ୍ରତେକ ୟୁଜରଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ତଥ୍ୟ ଗୋପନ ରଖିବା ଏହାର ଦାଇତ୍ଵ ।

ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି କି ଭବିଷ୍ୟତରେ ୟୁଜରଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଚୋରି ରୋକିବାକୁ ସବୁ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କାରାଯିବ । ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଭାରତ ସମେତ ବିଶ୍ଵର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନରେ ଯେଭଳି ସ୍ଵଛତା ବଜାୟ ରହିପାରିବ ତାହା ଫେସବୁକ ସୁନିଶ୍ଚିତ ମଧ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି କି ୨୦୧୬ ଆମେରିକା ନିର୍ବାଚନ ଓ ୨୦୧୭ ଫ୍ରାନ୍ସ ନିର୍ବାଚନକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆମେ ତାକୁ ରୋକିଥିଲୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଲଗିନ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବଦଳାଇ ଦେବୁ । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ତଥ୍ୟ କମ ରହିବ ।

ସେଥିରେ କେବଳ ନାମ ,ଫଟୋ ଓ ଇ-ମେଲ ଠିକଣା ରହିବ । ୟୁଜରଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯଦି କେହି ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚାହିଁବେ ତେବେ ଆମ ଠାରୁ ଅନୁମତି ନେବାକୁ ପଡିବ । ସେହିଭଳି ଆପ ପକ୍ଷରୁ ଯଦି ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଡାଟା ଚୋରି ହୁଏ ତେବେ ୟୁଜରମାନେ ତାର ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେସବୁକର ବିଶ୍ଵରେ ୨୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ସେଥିରୁ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୨୦ କୋଟି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଫିକ୍ସିଂ ମାମଲାରେ ସାମିଙ୍କୁ କ୍ଲିନ୍‍ ଚିଟ୍‍

Related posts

ଆମେରିକୀୟ ଧାରାବାହିକ ‘କ୍ୱାଣ୍ଟିକୋ’ ପାଇଁ କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା!

ENO Beuro

କୃଷି ବୈଜ୍ଞାନିକ ନିଯୁକ୍ତି ବୋର୍ଡକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରି

ENO Beuro

ବମିଖାଲ ଓଭରବ୍ରିଜ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଇଥିବା ଛୋଟ ଝିଅ ଶୀତଲ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment