EnewsOdia.Com

ବିବାହିତ ମହିଳା ମାନେ କାହା ସହିତ ବି ଏସବୁ ଜିନିଷ ସେଆର କରିବା ଅନୁଚିତ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ

ଅନେକ ଥର ଦେଖା ଯାଏ କି କିଛି ବିବାହିତ ମହିଳା ମାନେ ନିଜର ସୁହାଗ ଜିନିଷ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ସହିତ ସେଆର କରି ଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ପ୍ରକାରର ଅଭ୍ୟାସ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଜୀବନ ସାରା ପସ୍ତେଇବାକୁ ପଡି ପାରେ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସୁହାଗ ସହିତ ଯୋଡିତ କେଉଁ ସବୁ ଜିନିଷ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ସହିତ ସେଆର କଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଏହାର କଣ ପ୍ରଭାବ ପଡି ଥାଏ ।

1) ମଥା ର ସିନ୍ଦୁର:-

ସୁହାଗ ର ଚିହ୍ନ ଭାବରେ ସିନ୍ଦୁର ଏକ ଖାସ ଜିନିଷ ଅଟେ । ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସିନ୍ଦୁର ଡବା ରୁ ଅନ୍ୟ ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୁର ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଦେଇ ଥାନ୍ତି ତେବେ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ବନ୍ଦ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ଯଦି ଦେବାର ଅଛି ତେବେ ଭଗବାନ ଙ୍କ ପାଖରେ ଲାଗି ଥିବା ସିନ୍ଦୁର ଡବା ରୁ ସିନ୍ଦୁର ଦେଇ ପାରିବେ । କାହିଁକିନା ନିଜେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ସିନ୍ଦୁର ଅନ୍ୟ କେହି ବିବାହିତ ମହିଳା କୁ ଲଗେଇବାକୁ ଦେଲେ ଆପଣଙ୍କ ସୌଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ସଙ୍କଟ ଆସି ଥାଏ ।

2) ବିବାହ ଯୋଡ଼ା:-

ବିବାହ ଦିନ ପିନ୍ଧିଥିବା ଚୁନେରୀ, ହଳଦିଆ ଶାଢ଼ୀ ଭୁଲରେ ବି କାହାକୁ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଦେବେ ନାହିଁ । କାହିଁକି ନା ଏମିତି କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ର ସୌଭାଗ୍ୟ ହାନି ହୋଇ ଥାଏ ।

3) ମଥା ର ଟୀକା:-

ସୁହାଗ ର ଚିହ୍ନରେ ବିନ୍ଦି ବି ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଅଟେ । ଯଦି କୌଣସି ସମ୍ପର୍କୀୟ କିମ୍ବା ବନ୍ଧୁବାନ୍ଧବ ଙ୍କର ବିନ୍ଦି ଆବଶ୍ୟକ ତୋ ନୂଆ ବିନ୍ଦି ଦିଅନ୍ତୁ । ନିଜେ ପିନ୍ଧି ଥିବା ବିନ୍ଦି ଉତାରି ଦେବାର ମାନେ ଏହା କି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାମୀର ପ୍ରେମ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ କେବେବି ଭୁଲରେ ବି ଏମିତି କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ପଢନ୍ତୁ: କିପରି ପାଳିବେ ସୁରକ୍ଷିତ ଦୀପାବଳି? ଜାଣନ୍ତୁ ବାଣ ଫୁଟାଇବା ବେଳେ କି କି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରୁଥିଲେ ଗର୍ଭସ୍ଥ ଶିଶୁ ଉପରେ ପଡ଼ିପାରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ

Ratnamani Maharana

କର୍ମଜୀବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ କେତୋଟି ବିୟୁଟି ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana

ଗରମ ଚା’ ବଢ଼ାଏ ଗଳା କ୍ୟାନ୍‌ସର ଆଶଙ୍କା

Ratnamani Maharana

ଘରର ମୁଖିଆ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ତିନୋଟି କାମ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ

Ratnamani Maharana

ପାଳଙ୍ଗ ଶାଗ ଦିଏ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି

Ratnamani Maharana

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶୀତଦିନେ ଅଣ୍ଡା ସେବନର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

Ratnamani Maharana