VASTU

ନାଗକେଶର ଗଛର ମଞ୍ଜିକୁ ଆଲମାରୀ ଲକରରେ ରଖିବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିଥାଏ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଅଶେଷ କୃପା

ଯଦି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଘରେ ସବୁବେଳେ କଳହ ଲାଗିରହିଥାଏ , ତେବେ କେବଳ ଏକ ମଞ୍ଜି ହିଁ ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରେ । ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ବୃକ୍ଷ ମାତ୍ର ସହଜରେ ମିଳେନାହିଁ । ଗୋଲମରିଚ ପରି ଦେଖିବାକୁ ଓ ପଛରେ ଏକ ନାଡ ଲାଗିଥିବା ନାଗକେଶର ବୃକ୍ଷର ମଞ୍ଜି କେବଳ ପୂଜାପାଠ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥାଏ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , କେମିତି କରିବା ନାଗକେଶର ମଞ୍ଜିର ବ୍ୟବହାର

  • ଘରେ ସର୍ବଦା କଳହ ଲାଗି ରହୁଥିଲେ ଏହି ମଞ୍ଜିକୁ ଘୋରି ମସ୍ତକରେ ତିଳକ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା ଘରେ ଶାନ୍ତ ବାତାବରଣ ଫେରିଆସେ ।
  • ଧନର ଆମଦାନୀ ବଢେଇବାକୁ ଚାହୁନଥିଲେ ଏକ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଉପରୋକ୍ତ  ମଞ୍ଜି ଓ ପାଞ୍ଚଟି ମୁଦ୍ରାକୁ ଯଥାବିଧି ପୂଜା କରି ପରେ ଏକ ଲାଲ କପଡାରେ ବାନ୍ଧି ଦୋକାନ କିମ୍ବା ଘରର ଆଲମାରୀ ଲକରରେ ରଖିଦିଅନ୍ତୁ ।
  • ଏକ ହଳଦିଆ କପଡାରେ ନାଗକେଶର ମଞ୍ଜି , ହଳଦୀ , ଗୁଆ , ଗୋଟେ ମୁଦ୍ରା , ଖଣ୍ଡେ ତମ୍ବା କିମ୍ବା ତମ୍ବା ମୁଦ୍ରା ଓ ଅକ୍ଷତ ରଖି ଯଥାବିଧି ପୂଜା କରି ସିଦ୍ଧ କରି ଆଲମାରୀ ଲକରରେ ରଖିଲେ ଆଟିକା ସମସ୍ୟା ଦୂରେଇ ଯାଏ ।

nagakesar seed

ପଢନ୍ତୁ , ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗାଧୁଆଘରେ କେଉଁଠାରେ ଆଇନା ଲଗାଇଲେ କଣ ଫଳ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ

 

Related posts

ନୂତନ ଗୃହରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଥା, ନଚେତ ହୋଇପାରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା!

ENO Beuro

ଘରର ଏହି ଜାଗାରେ ଗଛ ରଖିଲେ ହୋଇଥାଏ ଅଶୁଭ ! ତାସହ ମଧୁମେହ ରୋଗରେ ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କଲେ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କ ବାହାଘର ଶୀଘ୍ର ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More