EnewsOdia.Com

ବାଗଦାଦି ନିପାତ ଅପରେସନରେ ହିରୋ ପାଲଟିଛି ଆମେରିକାର ଶିକାରୀ କୁକୁର

ଅବୁ ବକର ଅଲ୍ ବାଗଦାଦୀକୁ ଶିକାର ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଆମେରିକାର ସେନା କୁକୁର ଏବେ ପୁରା ବିଶ୍ୱରେ ହିରୋ ପାଲଟି ଯାଇଛି । ବାଗ୍‌ଦାଦି ଅପରେସନ୍ ବେଳେ ଆହତ ହୋଇଥିଲା । ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଏବେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଅଛି । ବାଗ୍‌ଦାଦି ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଥିବା ଟନେଲକୁ ଆମେରିକାର ଏହି ଶିକାରୀ କୁକୁର ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା । ଅନ୍ଧାର ଟନେଲ ଭିତରେ ବାଗ୍‌ଦାଦିକୁ ଧରିବାକୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲା କୁକୁର । ବାଗ୍‌ଦାଦି ମଧ୍ୟ କୁକୁରକୁ ଦେଖି ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା । ହେଲେ ଟନେଲର ଶେଷ ଯାଏ ଯିବା ପରେ ବାଗ୍‌ଦାଦି ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । କୁକୁର ଓ ପଛେ ପଛେ ଯାଉଥିବା କମାଣ୍ଡୋ ବାଗ୍‌ଦାଦି ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । କିଛି ଉପାୟ ନପାଇ ବାଗ୍‌ଦାଦି ଚିତ୍କାର କରିଥିଲା । ଶେଷରେ ନିଜେ ପିନ୍ଧିଥିବା ଆତ୍ମଘାତୀ ବେଲ୍ଟରେ ନିଜକୁ ଉଡାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏ

ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଆମେରିକାର ଶିକାରୀ କୁକୁର ଆହତ ହୋଇଥିଲା । ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍‌ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏହି କୁକୁରକୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ଟ୍ରମ୍ପ ଟ୍ଵିଟ୍ କରି ଏହି କୁକୁରର ଫଟୋ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅଦ୍ଭୁଦ କୁକୁର ସାହାଯ୍ୟରେ ବାଗ୍‌ଦାଦି ମରିବାରେ ସହଜ ହୋଇଛି ବୋଲି ଟ୍ରମ୍ପ କହିଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ: ନଭେମ୍ବର ୨ୟ ସପ୍ତାହରେ ରାଜ୍ୟରେ ଅନୁଭୂତ ହେବ ଶୀତ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ମହାବାତ୍ୟାକୁ ପୂରିଲା ୨୦ ବର୍ଷ: ଧ୍ୱଂସ ଲୀଳା ଆଜି ବି ଅଲିଭା ଦାଗ

Ratnamani Maharana

ଚାଷୀଙ୍କ ଫସଲ ଉଜାଡି ଦେଲା ବୁଲବୁଲ

Ratnamani Maharana

ନୂଆ ହିରୋକୁ ମେଡାଲ ଦେଲେ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌

Ratnamani Maharana

ଆଜି ଲୌହମାନବ ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭବାଇ ପଟେଲଙ୍କ ୧୪୪ତମ ଜୟନ୍ତୀ

Ratnamani Maharana

ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସଲମାନ୍ ଖାନ୍ ଙ୍କ ଘରେ କ୍ରାଇମ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚ୍

Ratnamani Maharana

ଓଡିଶା ମୁହାଁ ଆଉ ଏକ ବାତ୍ୟା

Ratnamani Maharana