POLITICALS

ଏବେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଭିତରେ ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ, ବାସଭବନକୁ ଘେରାଉ କଲେ ମହିଳା

ଏବେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଭିତରେ ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ, ବାସଭବନକୁ ଘେରାଉ କଲେ ମହିଳା

ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଚ୍ଛଲ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗୁରୁତ୍ତର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀ ଓ ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଦାମଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ପୋଡିଛନ୍ତି । ଗତକାଲି ଅପରାହ୍ନରେ ଦାମଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଆଡକୁ ଶହ ଶହ ମହିଳା ମାଡି ଆସିବା ଯୋଗୁଁ ପରିସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗିନ ହେଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କାଳେ କିଛି ଅଘଟଣ ଘଟିବ ସେଥିପାଇଁ ଦାମଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ବଢିଛି ସୁରକ୍ଷା । ପୁଲିସ ଛାଉଣୀରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ । ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ଯେଉଁ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି ତା ପରେ ଘର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା ବଢିଯାଇଛି । ସେହି ଭୟରେ କମିସନରେଟ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମ ରାଉତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବିରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି । କ୍ଷମା ନାମାଗିଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋର ହେବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ଆନ୍ଦୋଳନରେ ବସିଥିବା ଅଙ୍ଗନୱାଡି  କର୍ମୀଙ୍କୁସ୍ୱାମୀ ଛାଡି” ବୋଲି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ  ଦାମ ରାଉତଙ୍କ ଏଭଳି ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଝଡ଼ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଯଦି ଦାମ ରାଉତ ଏପରି କହିଥିବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଓ ସେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରେଖା ପାର କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ଆଉ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର ।

ଦାମଙ୍କୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ ଓରାମ । ସେ କହିଛନ୍ତି ରାଜନୀତିରେ ତାଚ୍ଛଲ୍ୟ ଇଙ୍ଗିତ ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏକ ଶାଳୀନତା ମଧ୍ୟ ରହିବା କଥା । ଦାମ ବାବୁଙ୍କ ଭଳି ଏକ ନେତାର ପାତିରୁ ଏଭଳି କଥା ସୋଭା ଦିଏନାହିଁ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ।

ଏବେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ଭିତରେ ବିଜେଡିର ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମୋଦର ରାଉତ, ବାସଭବନକୁ ଘେରାଉ କଲେ ମହିଳା

ପଢନ୍ତୁ, ମୃତ୍ୟୁର ଖେଳ ବ୍ଲୁହ୍ୱେଲ ଏକ ଜାତୀୟ ସମସ୍ୟା – ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ 

Related posts

ଗଂଜାମରୁ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କଲେ ନବୀନ

Ratnamani Moharana

ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ହଳଧର ନାଗ ପାଦ ଦେବେ ରାଜନୀତିରେ

Ratnamani Moharana

ପାକିସ୍ତାନ ରାଜନୀତି:ଅଗଷ୍ଟ ୧୧ରେ ଶପଥ ନେବେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ

ENO Beuro

3 comments

Leave a Comment