ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରର ପରିବର୍ତ୍ତନ: ୧୦ଅଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହେବ ୧୩ଅଙ୍କ

ଜୁଲାଇରୁ ମିଳିବ ୧୩ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର

ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ କେନ୍ଦ୍ରିିୟ ସଂଚାର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଆଗାମୀ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୮ ପରେ ୧୩ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ନୂଆ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ମିଳିବ । ଏଥିପାଇଁ ବିଏସଏନଏଲ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏଣିକି ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଯିବ। ୧୦ଅଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୧୩ଅଙ୍କ ହେବ। ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ ଏଥିପାଇଁ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି। ଏହି ପ୍ରୋସେସ୍‌କୁ ଚଳିତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ନମ୍ବରରେ ପୁରା କରାଯିବ। ଏହି ଯୋଜନାର କାମ ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ।

ଏବେ ଯାଏ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଆସିନାହିଁ ଏହା କିପରି ୧୦ ଅଙ୍କରୁ ୧୩ ଅଙ୍କକୁ ଅପଡ଼େଟ୍ କରାଯିବ।କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ମୋବାଇଲ ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟ୍ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କଲେଣି।

ପଢନ୍ତୁ;ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ କେଉଁ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଲେ ଶୁଭ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏଣିକି ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଯିବ - 4.2

84%

କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ମୋବାଇଲ ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟ୍ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କଲେଣି। - 4.2

83%
4.2/5

Very Good!

ମୋବାଇଲ ନମ୍ବରର ପରିବର୍ତ୍ତନ: ୧୦ଅଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ହେବ ୧୩ଅଙ୍କ

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏଣିକି ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଯିବ। ୧୦ଅଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତେ ୧୩ଅଙ୍କ ହେବ। ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଭାରତ ସଞ୍ଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ ଏଥିପାଇଁ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି। ଏହି ପ୍ରୋସେସ୍‌କୁ ଚଳିତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ନମ୍ବରରେ ପୁରା କରାଯିବ। ଏହି ଯୋଜନାର କାମ ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ।

No Votes Yet

You're not rated yet