News

କେରଳରେ ମୌସୁମୀ: ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବନି

Mmm

କେରଳରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା। ଯଦିଓ ମୌସୁମୀ ଆସିବାନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଏଯାଏ ବିଧିବଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କରିନି। ତେବେ କେରଳରେ ମୌସୁମୀ    ବର୍ଷା ପ୍ରବେଶ କରିସାରିଛି। ଆଗାମୀ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ଛତିଶଗଡ଼, ମିଜୋରାମ, ତ୍ରିପୁରା, ଆସାମ, ମେଘାଳୟ ଏବଂ କେରଳରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । ଏହାସହ ଉତ୍ତର ଭାରତର ଅନେକ ଅଂଚଳରେ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ପୁଣି ସିଝିବ ଓଡିଶା

ମୌସୁମୀ କେରଳ ଛୁଇଁ ସାରିଥିଲେବି ଗରମରେ ସଢୁଥିବା ଓଡିଶାର ଭାଗ୍ୟ କିନ୍ତୁ ଏତେ ଶୀଘ୍ର ବଦଳିବାର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଉନାହି। ମୌସୁମୀ ଏବେବି ଓଡିଶାଠାରୁ ବହୁ ଦୂରରେ ରହିଛି। ତାଜା ଆକଳନ କହୁଛି ମୌସୁମୀ ଆସିଲାବେଳକୁ ଆହୁରି ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିଯିବା। ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ମୌସୁମୀର ଚିହ୍ନବର୍ଣ ଦେଖାଯିବ ନାହି ଓଡିଶାରେ। ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ   ପ୍ରଭାବରେ ଏବେ ସିନା ଆକାଶ ମେଘାଚ୍ଛନ୍ନ ରହୁଛି। ‌ତେବେ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ପୁଣିଥରେ ପୂର୍ବସ୍ଥିତି ଫେରିବ। ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ତାପମାତ୍ରା ପୁଣିଥରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରି ଡେଇଁବ। ଉପକୂଳରେ ବି ପାରଦ ୪୦ ଡିଗ୍ରି ଟପିପାରେ।

ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ: ବାୟୁସେନା ନିଖୋଜ ବିମାନରେ ଥିଲେ ଓଡିଆ ପୁଅ ସୁମିତ ମହାନ୍ତି

Related posts

ପୁଣି କମିଲା ବସ୍ ଭଡା

ENO Beuro

ଭାରତରୁ ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ କ୍ରୟ କରିବେ ପଶ୍ଚିମ ୟୁରୋପ କମ୍ପାନୀ

ENO Beuro

ଭାରତ ପୁଣି କରିପାରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ: ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ଭୟରେ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment