EnewsOdia.Com

ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ଯିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମଦ ଦୋକାନ

ଆଜିର ଯୁଗରେ କୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମହିଳା ମାନେ ପୁରୁଷ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ କମ୍ ନୁହଁନ୍ତି । ତେବେ ସେ ଉଡାଜାହାଜ ଉଡାଇବା ଠାରୁ ସେନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇ ଶତ୍ରୁ ମାନଙ୍କ ସହ ଲଢିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ । ମହିଳା ମାନେ ସବୁ କିଛି କରିପାରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ମଦ ପଇିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ମହିଳା ମାନେ ଅଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମହିଳା ମାନେ କିଭଳି ଭାବେ ବିନା କିଛି ଅସୁବିଧାରେ ମଦ କିଣି ପାରିବେ ସେନେଇ ଏପ୍ରକାରର ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ରାଜ୍ୟରେ ୧୫ଟି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀରେ ନୂତନ ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲିବାକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାର ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମଦ ଦେକାନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳ, ଜବଳପୁର, ଇନ୍ଦୋର ଓ ଗୋୱାଲିୟରରେ ଖୋଲାଯିବ । ଏହି ମଦ ଦୋକାନ ମାନଙ୍କରେ ମହିଳା ମାନେ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବ୍ରାଣ୍ଡ ରଖାଯିବ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମଦ ଦୋକାନ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସରକାର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅତ୍ୟାଧିକ ଟ୍ୟାକ୍ସ ନେବେ ନାହିଁ । ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଅନ୍ୟ ମଦ ଦେକାନ ମାନଙ୍କରେ ଯେଉଁ ମୂଲ୍ୟ ମଦ ମିଳୁଛି ସେହିପରି ଏହି ମଦ ଦୋକାନରେ ସେହି ମୂଲ୍ୟରେ ମଦ ମିଳିବ । ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ଏହି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରି ହୁଏ ତେବେ ଅଗକୁ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ମଦ ଦୋକାନ ଖୋଲା ଯିବ ।

ପଢନ୍ତୁ: ଓଡିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଗୁଗୁଲରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲା ଓଡିଆ ଅନୁବାଦ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

କରୋନା ଭୟରେ ଚୀନରେ ଲଙ୍ଗ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସ ହେୟାର କଟ୍

Ratnamani Maharana

Netflix ଦେଲା ଭାରତୀୟ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଝଟକା

Ratnamani Maharana

ଫେବ୍ରୁଆରି ୧ ସକାଳ ୬ଟାରେ ଫାଶୀ ପାଇବେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ

Ratnamani Maharana

ଭୁବନେଶ୍ବରର ୩ ମନ୍ଦିରକୁ ମିଳିଲା ‘ଭୋଗ୍’ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍

Ratnamani Maharana

ଶାହାଙ୍କ ପାଇଁ ନବୀନ ନିବାସରେ ଶୁଦ୍ଧ ଓଡ଼ିଆ ଭୋଜନ

Ratnamani Maharana

ପୁଣି ଇସ୍କନର ଅଦିନିଆ ରଥଯାତ୍ରାକୁ ନେଇ ବିବାଦ

Ratnamani Maharana