EnewsOdia.Com

ଜୈବିକ ଚାଷ କରୁଛନ୍ତି ଧୋନି

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ବହୁତ ଶୀଘ୍ର କ୍ରିକେଟ ମଇଦାନରେ ନଜର ଆସିବେ। ସେ ୨୦୨୦ ଆଇପିଏଲରେ ଧୁମ୍ ମଚାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗର ଅଧିନାୟକ ଧୋନି ମାର୍ଚ୍ଚ ୨ତାରିଖରେ ଟିମ୍ ସହ ନଜର ଆସିବେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଧୋନିଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଛି। ଫେସବୁକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଶେଆର୍ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ଧୋନିଙ୍କୁ ନୂଆ ରୂପରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଧୋନି ଏବେ ଚାଷ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଏହା ଉପରେ କାମ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ୩୮ ବର୍ଷୀୟ ଧୋନି ଜୈବିକ (ଅର୍ଗାନିକ୍‌) ଚାଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ବର୍ତ୍ତମାନ ଧୋନି ନିଜର ହୋମ୍ ଟାଉନ୍ ରାଞ୍ଚିରେ ତରଭୁଜ ଓ ଭଣ୍ଡା ଲଗାଇବାର କଳା ଶିଖୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଲାଗୁଛି ଯେପରି ଧୋନି ଏବେ ଅବସର ପରର ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓକୁ ଧୋନୀ ନିଜ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଶେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ରାଞ୍ଚିରେ ୨୦ ଦିନରେ ତରଭୂଜ ଓ ଅମୃତଭଣ୍ଡାର ଜୈବିକ ଚାଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ଥର କରିଥିବାରୁ ବହୁତ ଉତ୍ସୁକ ଅଛି’। ୨ ମିନିଟ୍‌ର ଏହି ଭିଡିଓରେ ଧୋନୀ ଚାଷ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କ୍ରିକେଟରେ ବାହାରେ ଥିବା ଧୋନି ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଞ୍ଚିର ଜେଏସସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ।

ପଢନ୍ତୁ: ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଲରିୟସ୍‌ ପୁରସ୍କାର

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ବାଲି ବସ୍ତାକୁ ଫାଶୀ ଦେଇ ଫାଶ ପରୀକ୍ଷା କଲେ ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

Ratnamani Maharana

ପରଲୋକରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହଂସରାଜ ଭାରଦ୍ୱାଜ୍

Ratnamani Maharana

କାରୋନା ପାଇଁ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ହେଲା ଆଇପିଏଲ

Ratnamani Maharana

ଡୋପ ଟେଷ୍ଟରେ ଧରାପଡ଼ିଲେ କେ. ରବିକୁମାର

Ratnamani Maharana

ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କାର ବିଷ୍ଟ୍-୨.୦

Ratnamani Maharana

‘ଏକ ଭାରତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଭାରତ’ ଯୋଜନାରେ ଯୁବ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ରିହାତି

Ratnamani Maharana