News

ଓଡିଶାରେ ୩ ହଜାର କୋଟିର ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରିବ ରିଲାଏନ୍ସ

mukesh

ଗତକାଲି ଉଦଘାଟିତ ହେଲା ମେକ ଇନ ଓଡ଼ିଶା କନକ୍ଲେଭ ୨୦୧୮। ଆଜି ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ । ଏହି ଅବସରରେ ଆଜି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଜନେସ ଲିଡରସିପ ସମିଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ଏଥିରେ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପପତି ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସମେତ ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲ, ସଜ୍ଜନ ଜିନ୍ଦଲ, ଗୌତମ ଅମ୍ବାନୀ, ରନଜୀସ କୁମାର, ସଞ୍ଜୀବ ପୁରୀ ଓ କୁମାର ମଙ୍ଗଳମ ବିର୍ଲା ଭଳି ବହୁ ଶିଳ୍ପପତି ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ।

mukesh

ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପପତି ତଥା ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନି ଓଡ଼ିଶାରେ ୩ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ କରିବ । ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନି ରାଜ୍ୟରେ ୬ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିଛି ବୋଲି କହିବା ସହିତ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ରାଜ୍ୟରେ ରାଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୩୦ ହଜାର ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି,‘ମୋ ବାପା ଓ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ। ଭାରତରେ କିଛି ବି ସମ୍ଭବ ବୋଲି ଉଭୟେ କହୁଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଜରିଆରେ ୬ ହଜାର କୋଟି ନିବେଶ କରିଛି। ଏବେ ଆଉ ୩ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

ସେହିପରି ଓଡ଼ିଶାରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା କରିବ ଜେଏସଡବ୍ଲୁ୍ୟ । ତୃତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାବେ ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥନୀତି ଦେବ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ତାମିଲନାଡ଼ୁ ପରେ ଓଡ଼ିଶା ଟ୍ରିଲିୟନ ଡଲାର ଅର୍ଥନୀତି ଦେବାରେ ତୃତୀୟ ରାଜ୍ୟ ହେବ ବୋଲି ମେକ ଇନ ଓଡ଼ିଶା କନକ୍ଲେଭ-୨୦୧୮ରେ ଜେଏସଡବ୍ଲୁ୍ୟର ମୁଖ୍ୟ ସଜ୍ଜନ ଜିନ୍ଦଲ କହିଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ; ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ହରିହର ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ମହାପ୍ରଭୁ

Related posts

୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦ ହରାଇଲେ ଆଲୋକ ବର୍ମା

ENO Beuro

ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁଙ୍କ ନା’ରେ ଜାରି ହେଲା ଗିରଫଦାରୀ

ENO Beuro

୨୫ରେ ଏମସ୍‌ର ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି

ENO Beuro

Leave a Comment