କଳା ଶିଶୁକୁ ଗୋରା କରିବା ପାଇଁ ପଥରରେ ରଗଡିଲା ମା’

ଶିଶୁ ପୁତ୍ରକୁ ଦେଢ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପୋଷ୍ୟ ରୁପେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳଠାରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଆପଣ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଏଠାରେ ଏକ ମା’ ନିଜ ଛୁଆକୁ ଗୋରା କରିବା ପାଇଁ ପଥରରେ ଜୋରରେ ରଗଡିକି ଶିଶୁଟିର ଶରୀରକୁ ଖଣ୍ଡିଆ କରିଦେଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ଲୋକଲୋଚନକୁ ସେତବେଳେ ଆସିଲା କି, ଯେତବେଳେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଚାଇଲଡ ଲାଇନକୁ ଫୋନ କରି ମହିଳାଙ୍କ ବଡ ଭଉଣୀ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇଲା ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁଧା ତିୱାରୀ ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏହି ଶିଶୁକୁ ଉତରାଖଣ୍ଡର ମାତୃଛାୟାରୁ ପାଖାପାଖି ଦେଢ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପୋଷ୍ୟ ରୁପେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ଅଭିଯୋଗକାରିଣୀ  ସୋଭନା ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି କି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁଧା ଶିଶୁଟିକୁ ପୋଷ୍ୟଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରି ଭୋପାଳ ଆଣିଥିଲେ । ସେ ଆରମ୍ଭରୁ ଶିଶୁଟିର କଳାରଙ୍ଗ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲେ । ଶିଶୁଟିର କଳାରଙ୍ଗ ଦୁର କରିବା ପାଇଁ ସେ ବହୁତ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ କୌଣସୀ ଥିରେ ସଫଳତା ପାଇ ନଥିଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ କିଏ ଉପଦେଶ ଦେଇଥିଲା କି ଶିଶୁଟିର ଶରୀରକୁ  କଳା ପଥରରେ ରଗଡିଲେ ଶିଶୁଟି ଗୋରା ହୋଇଯିବ । ଏହା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ଶିଶୁଟିକୁ କଳା ପଥରରେ ଘସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ । ସେଥିରେ ଶିଶୁଟିର ଶରୀରରେ ବଡ ବଡ ଖଣ୍ଡିଆ ହୋଇଗଲା ।

ଶେଭନାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଏହା ଯେ, ‘ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପୋଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ମାତୃଛାୟା ତରଫରୁ ଶିଶୁଟିର ଭଲମନ୍ଦ କଥା ବୁଝିବା ଦରକାର ଥିଲଶ କିନ୍ତୁ ଏହା କରାଯାଇ ନଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ସୁଧାକୁ ବୁଝାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ମାନି ନଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ  ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଓ ଚାଇଲ୍ଟ ଲାଇନ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା ।

ପୋଲିସ ଏବଂ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନକୁ ମିଳିଲା ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଆସି ଶିଶୁଟିକୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଓ ଶିଶୁଟିକୁ ତୁରନ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

୩ ଜଣ ଓଡିଆଙ୍କୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ

ସେ ଏହି ଶିଶୁକୁ ଉତରାଖଣ୍ଡର ମାତୃଛାୟାରୁ ପାଖାପାଖି ଦେଢ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ପୋଷ୍ୟ ରୁପେ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ - 91%

91%

ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ କିଏ ଉପଦେଶ ଦେଇଥିଲା କି ଶିଶୁଟିର ଶରୀରକୁ  କଳା ପଥରରେ ରଗଡିଲେ ଶିଶୁଟି ଗୋରା ହୋଇଯିବ - 88%

88%
89.5%

Very Good!

କଳା ଶିଶୁକୁ ଗୋରା କରିବା ପାଇଁ ପଥରରେ ରଗଡିଲା ମା’

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୋପାଳଠାରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଆପଣ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଏଠାରେ ଏକ ମା’ ନିଜ ଛୁଆକୁ ଗୋରା କରିବା ପାଇଁ ପଥରରେ ଜୋରରେ ରଗଡିକି ଶିଶୁଟିର ଶରୀରକୁ ଖଣ୍ଡିଆ କରିଦେଇଛି । ଏହି ଘଟଣା ଲୋକଲୋଚନକୁ ସେତବେଳେ ଆସିଲା କି, ଯେତବେଳେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଚାଇଲଡ ଲାଇନକୁ ଫୋନ କରି ମହିଳାଙ୍କ ବଡ ଭଉଣୀ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇଲା ।

No Votes Yet

You're not rated yet