• Home
  • News
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ
News

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ

ପ୍ରଶାସନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ଆଇନ ବାହାର କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ଅଧିକ ଶବ୍ଦ ହେଉଥିବା ମ୍ୟୁଜିକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଡିଜେ ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରାଯାଇଛି ଓ ଏହି ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ମ୍ୟୁଜିକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଡିଜେ ଉପରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି, କୌଣସି ମ୍ୟୁଜିକ୍ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଡିଜେ ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ପରିସରର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ  ଦୂରତା ଭିତରେ ଅଧିକ ଶବ୍ଦରେ ଶବ୍ଦ ସୃଷ୍ଟି ନକରିବାକୁ ନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାନାମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ଓ ସଡ଼କ ଅତିକ୍ରମ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଶବ୍ଦ ବନ୍ଦ ରଖିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ୬୦ ଡେସିବିଲ ଠାରୁ  କମ୍ ଶବ୍ଦରେ ପରିବେଷଣ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ଓ ରାତି ୧୦ଟା ପରେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଶବ୍ଦକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ଦ୍ୱାଦଶ ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ଶବ୍ଦ ପ୍ରଦୂଷଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏଭଳି କଡ଼ା ନିଷ୍ପତି ନେଇଛି ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ   ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆଖପାଖରେ ବାଜିବନି ଡିଜେ ଓ ବ୍ୟାଣ୍ଡ : ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରାଶସନ

ପଢନ୍ତୁ, ରାଜଧାନୀରେ ରଙ୍ଗ ବେରଙ୍ଗୀ ଫ୍ୟାନସୀ ଶୀତ ପୋଷାକ ର ଭରପୁର ସମ୍ଭାର

Related posts

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ହିନ୍ଦୀ କମିଟିର ୩୧ତମ ବୈଠକ

Krishna Kumar Manoj

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ

Krishna Kumar Manoj

ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ଦିଦିଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ୩ ଗିରଫ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More