News

ବିଶ୍ବର ସବୁଠୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିର ଆଖ୍ୟା ପାଇଲେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

Untitled 1

ପୁଣିଥରେ ବିଶ୍ବରେ ଭାରତ ପାଇଲା ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ। ବିଶ୍ଵର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିର ଆଖ୍ୟା ପାଇଲେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ବ୍ରିଟିଶ୍ ହେରାଲ୍ଡର ଏକ ପୋଲରେ ପାଠକମାନେ ମୋଦିଙ୍କୁ ୨୦୧୯ରେ ବିଶ୍ବର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଭାବେ ବାଛିଛନ୍ତି । ବ୍ରିଟିଶ୍ ହେରାଲ୍ଡର ଏହି ପୋଲରେ ବିଶ୍ବର ୨୫ରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବଙ୍କୁ ସାମିଲ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଭ୍ଲାଦିମିର୍ ପୁତିନ୍, ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏବଂ ଜିନପିଙ୍ଗ୍ ଭଳି ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ନମ୍ବର ୱାନ୍ ସ୍ଥାନ ଅକ୍ତିଆର୍ କରିଛନ୍ତି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ।

ଏହି ଭୋଟିଂ ପାଇଁ ବ୍ରିଟିଶ୍ ହେରାଲ୍ଡର ରିଡର୍ ମାନଙ୍କୁ ୱାନ୍ ଟାଇମ୍ ପାସୱାର୍ଡ (ଓଟିପି) ମାଧ୍ୟମରେ ଭୋଟ୍ କରାଯାଇଥିଲା ତେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ଭୋଟିଂ ସମୟରେ ସାଇଟ୍ କ୍ରାଶ୍ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହି ପୋଲରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୦.୯ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା । ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳି ନେତା ଭାବରେ ପୁତିନଙ୍କୁ ୨୯.୯ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିଲା । ସେହିପରି ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ୨୧.୭ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ଚୀନର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସି ଜିନପିଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳିଛି ୧୮.୧ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ।
ପଢନ୍ତୁ: ୯୮ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କମ୍ପୁଟର ହ୍ୟାକ କଲା ଜଣେ ଆଇଏସଆଇ ଏଜେଣ୍ଟ

Related posts

ହାଜର ହେଲେନି ଆୟାର,ଚିଠି ଲେଖି କ୍ଷମା ମାଗିଲେ

ENO Beuro

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଚାପରେ ନଇଁଲା ଆଣ୍ଟିଗୁଆ, ରଦ୍ଦ ହେବ ଚୋକସିଙ୍କ ଆଣ୍ଟିଗୁଆ ନାଗରିକତ୍ୱ

Ratnamani Moharana

ଛାଡପତ୍ର ଭଳି ଜଟିଳ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିଛି ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment