News

ପ୍ରଥମ ଥର ନାସା କୁ ନକ୍ଷତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ରହସ୍ୟମୟୀ ବସ୍ତୁର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି

ନାସା ରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଥର ନକ୍ଷତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗତିକରୁଥିବା ଏକ ଅମିତି ବସ୍ତୁର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି ଯାହା ସୌରମଣ୍ଡଳ ବାହାରେ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି । ଏହି ବସ୍ତୁ କୌଣସି ଅନ୍ୟସ୍ଥାନରୁ ଆକାଶଗଙ୍ଗାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।

ମିଳିଥିବା ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ , ଏହି ବସ୍ତୁ ଛୋଟ କ୍ଷୁଦ୍ରଗ୍ରହ କିମ୍ବା ଧୂମକେତୁ ଭଳି ଜଣାପଡୁଛି । ଏହି ବସ୍ତୁର ନାମ ଏ/୨୦୧୭ ଇଉ ୧  ବୋଲି ରଖାଯାଇଛି । ଏହାର ବ୍ୟାସ ୪୦୦ ମିଟରରୁ କମ ଓ ଏହାର ଗତି କ୍ଷିପ୍ର ୧୫ ମାଇଲ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡ ଅଟେ । ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଦୂରବୀକ୍ଷଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନ୍ତରୀକ୍ଷରେ ଏହି ବସ୍ତୁ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି ।

ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଥରେ ଏ ବସ୍ତୁ ବିଷୟରେ ତଥ୍ୟ ପାଇ ଏହାର ବିଶ୍ଳେଷଣ କଲେ , ଏହାର  ଉତ୍ପତି ଓ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରିବେ । ଇଉନିଭେର୍ସିଟି ଅଫ ହାୱାଇ ର ପେୟନ ଷ୍ଟାର୍ସ ୧ ଦୂରବୀକ୍ଷଣ ରାତିରେ ପୃଥିବୀ ଆଖ ପାଖରେ ଥିବା ବସ୍ତୁମାନଙ୍କ ଅନୁଧ୍ୟାନ ସମୟରେ ଏହି ଏ/୨୦୧୭ ଇଉ ୧ ର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି ।

ପ୍ରଥମ ଥର ନାସା କୁ ନକ୍ଷତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ରହସ୍ୟମୟୀ ବସ୍ତୁର ସନ୍ଧାନ ମିଳିଛି

ପଢନ୍ତୁ, ଗଂଜାମ ଛତ୍ରପୁର କାଉନସିଲର ଲକ୍ଷ୍ମୀଦତ୍ତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୁଲିସ

Related posts

ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବୋଫର୍ସ ବିବାଦ ! ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲା ସିବିଆଇ

ENO Beuro

ଆଜି ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ଉଦଘାଟନ:ପୂରା ହେବ ୩୫ ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ୫ ଦଶନ୍ଧିର ସ୍ଵପ୍ନ

ENO Beuro

ପରଲୋକରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୀତା କପୁର !

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More