• Home
  • SPORTS
  • ଜାତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ
SPORTS

ଜାତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ

-ଜାତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟ୍‌ବଲ-

ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ଜାତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦମ୍‌ଦାର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବୁଧବାର ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୧୦-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ଗୁଜୁରାଟକୁ ହରାଇ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଓଡ଼ିଶା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ୟାରୀ ଖାଖା (୩୧, ୪୩, ୪୪, ୫୩, ୬୫ ମିନିଟ୍‌) ସର୍ବାଧିକ ୫ ଗୋଲ୍‌ କରିଥିଲା ବେଳେ ସିନୁଲତା ସାହୁ (୯, ୪୭ ଓ ୫୯ ମିନିଟ୍‌) ୩ ଏବଂ ମେନକା ମଲ୍ଲିକ (୮୨ ଓ ୮୯ ମିନିଟ୍‌) ୨ଟି ଗୋଲ୍‌ ଦେଇ ଦଳକୁ ଏକପାଖିଆ ବିଜୟ ଭେଟି ଦେଇଥିଲେ।

ଆରମ୍ଭରୁ ଆଧିପତ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଥିବା ଓଡ଼ିଶା ମହିଳାମାନେ ଗୁଜୁରାଟକୁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥିଲେ। ପ୍ରଥମାର୍ଧରେ ସିନୁଲତା ଓ ପ୍ୟାରୀ ମିଳିତ ଭାବେ ୪ ଗୋଲ୍‌ ଦେଇଥିଲା ବେଳେ ଅବଶିଷ୍ଟ ୬ ଗୋଲ ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଧରେ ସ୍କୋର ହୋଇଥିଲା।

ଆସନ୍ତା କାଲି  ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ମଧ୍ୟ ଗୁଜୁରାଟ ସହିତ ଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ପ୍ରବେଶ ଆଶା ଉଜ୍ଜଳ ରହିଛି। ବୁଧବାରର ଅନ୍ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ୧୦-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ମିଜୋରାମକୁ, କେରଳ ୩-୦ ଗୋଲ୍‌ରେ ବିହାରକୁ, ପଣ୍ଡିଚେରୀ ୧୪-୩ ଗୋଲ୍‌ରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶକୁ ହରାଇଛି।

ଜାତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ football

ପଢନ୍ତୁ ;

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବ ବିସିସିଆଇ

Related posts

ବଲ୍‌ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ: ଅଧିନାୟକ ଓ ଉପ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ବିଦା ହେଲେ ସ୍ମିଥ, ୱାର୍ନର

Krishna Kumar Manoj

ଆଜିଠୁ ଓଡ଼ିଶା ତାମିଲନାଡୁ ସହିତ ଖେଳିବ ଶେଷ ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଟକ୍କର

Krishna Kumar Manoj

Para Athlete Jayanti Behera’s Next Target Is Dubai Asian Youth Para Games

Krishna Kumar Manoj

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More