LIFESTYLE

ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ମୁହଁରୁ ଦାଗ କିପରି ଦୂର କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ?

ସୁନ୍ଦର ତ୍ୱଚା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ । ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ସୁନ୍ଦର ଦିଶିବାକୁ । ହେଲେ ବେଳେ ବେଳେ ମୁହଁରେ ଦେଖାଯାଉଥିବା କିଛି ଦାଗକୁ ନେଇ ଆମେ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡୁ । କିନ୍ତୁ ଏମିତି କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣେଇଲେ ମୁହଁରେ ଥିବା ଦାଗ ଲିଭିଯିବା ସହ ମୁହଁର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ମୁହଁରୁ ଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଟିପ୍ସ :-

  • ସାଧାରଣତଃ ଚାଉଳକୁ ଧୋଇ ଆମେ ସେହି ପାଣିକୁ ଫୋପାଡିି ଦେଇଥାଉ । ହେଲେ ଏହା ଆମ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ଜାଣିବାପରେ କେହି ହୁଏତ ଏହାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଦେବେନାହିଁ । ଚାଉଳ ଧୁଆ ପାଣିକୁ କିଛି ସମୟ ଫ୍ରିଜ୍‌ରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଥଣ୍ଡା ହେବା ପରେ ମୁହଁରେ ଲଗାଇ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ତ୍ୱଚାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।
  • ଗ୍ରୀନ୍‌ ଟି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ବୋଲି ଊଣା ଅଧିକେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । ହେଲେ ଏହା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଶୁଣିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିବ । ଗ୍ରୀନ୍‌ ଟି ପିଇଲେ ଶରୀରରେ ଚର୍ବି ବଢି ନ ଥାଏ । ସେହିପରି ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟି-ଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଓ ଆଣ୍ଟି ଏଜିଂ ତତ୍ତ୍ୱ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।
  • ପୁଦିନା ଚଟଣି ଖାଇବାକୁ ବେଶ୍‌ ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ । ହେଲେ ଏହା ଆମ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏହାର ପତ୍ରକୁ ବାଟି ମୁହଁରେ ଲଗାନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଧୋଇଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଚର୍ମରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ଆଣିବ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସଲମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ଵସ୍ତି : ମିଳିଲା ବିଦେଶ ଗ୍ରସ୍ତର ଅନୁମତି

Related posts

ରାଶିରୁ ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ରେମରେ ପଡିଲେ ଲୋକମାନେ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିଥାଆନ୍ତି 

ENO Beuro

କର୍ପୂରରେ ରହିଛି ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଉପକାରିତା

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ ନୀତିଦିନ ସକାଳୁ ଉଠିଲେ କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment