Spread the loveକିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ‘ମ୍ୟାଗି’ର ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ଅନେକ ତର୍କ ବିତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ମାତ୍ରାଧିକ ସୀସା ଥିବା କାରଣରୁ ୨୦୧୫ରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା... ‘ମ୍ୟାଗି’ର ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ନେଇ ‘ନେସ୍‌ଲେ’ ଉପରେ ପୁଣି ୬୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା
Spread the love

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ‘ମ୍ୟାଗି’ର ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚା ଓ ଅନେକ ତର୍କ ବିତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ମାତ୍ରାଧିକ ସୀସା ଥିବା କାରଣରୁ ୨୦୧୫ରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବେଶ କିଛି ଦିନ ମ୍ୟାଗି ବଜାରରୁ ଉଭେଇ ଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ସମସ୍ତ ସ୍ତରରେ ନିଜ ଶୁଦ୍ଧତା ଫେରିଥିବାର ପ୍ରମାଣ ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରିୟ ମ୍ୟାଗି  ପୁଣି ଫେରିଥିଲା ଆମ ରୋଷେଇ ଘରକୁ । ମାତ୍ର ଏବେ ପୁଣି ଏହା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ।

ମ୍ୟାଗିନୁଡୁଲ୍‌ସ୍‌ର ନମୁନାରେ ଅନୁମୋଦନ ହାର ଠାରୁ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଥିବା କଥା ଲାବୋରାଟାରି ପରୀକ୍ଷାରେ ଜଣା ପଡ଼ିଥିବାରୁ ଶାହାଜାହାନପୁରସ୍ଥିତ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତ ‘ନେସ୍‌ଲେ’ କମ୍ପାନି ଉପରେ ୬୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅର୍ଥଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଏସବୁ କଥାକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହି ନେସ୍‌ଲେ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ‘ମାଗି’ର ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ନେଇ ଏ ଯାଏଁ ଆମକୁ ଅଦାଲତରୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ନୋଟିସ୍‌ ମିଳିନାହିଁ। ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମ୍ୟାଗିର ଯେଉଁ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଥିଲା ତାହା ୨୦୧୫ର । ଏଣୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ଏହା ୧୦୦% ନିରାପଦ।

'ମ୍ୟାଗି'ର ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ନେଇ ‘ନେସ୍‌ଲେ’ ଉପରେ ପୁଣି ୬୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

ପଢନ୍ତୁ, ସବୁଠାରୁ ଦ୍ରୁତଗାମୀ ଗ୍ରହ ଯେଉଁଠି ସାତ ଘଣ୍ଟାରେ ଶେଷ ହେବ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ବା ୩୬୫ ଦିନ

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *