News

‘ସାଲୋମ ବଲିଉଡ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ଇସ୍ରାଏଲର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଞ୍ଜାମିନ ନେତନ୍ୟାହୁ ଗୁରୁବାର ଭାରତ ଗ୍ରସ୍ତରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ବଲିଉଡ଼ର ହସ୍ତୀମାନଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ  ସେ  କହିଛନ୍ତି, ଇଂରାଜୀରେ ଗୋଟିଏ ଶବ୍ଦ ହେଉଛି-ସ୍ପିଚଲେସ(ନିଃଶବ୍ଦ), ଯାହାକୁ ସେ ଜୀବନରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ, ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ, କରଣ ଜୋହର, ଇମିତ୍ୟାଜ ଅଲି, ମଧୁର ଭଣ୍ଡାରକର, ବିବେକ ଓବରାଏ, ପ୍ରଶୂନ ଯୋଶୀ ଆଦିଙ୍କୁ ଭେଟି ନେତନ୍ୟାହୁ ନିଜକୁ ବହୁତ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି ।

‘ସାଲୋମ ବଲିଉଡ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନେତନ୍ୟାହୁ  କହିଲେ କି, ସେ ବଲିଉଡ୍‌କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।

କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଷଣ ଦେଇ ନେତାନ୍ୟାହୁ କହିଲେ: ମୁଁ ନିଜକୁ ବଡ଼ ବୋଲି ଭାବୁଥିଲି, ପରେ ଜାଣିଲି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କର ମୋ ଠାରୁ ୩୦ ନିୟୁତ ଅଧିକ ଅନୁଗାମୀ ଅଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି କହିଲେ, ସାରା ଦୁନିଆ ବଲିଉଡ୍‌କୁ ସୁଖ ପାଆନ୍ତି, ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ବଲିଉଡ୍‌କୁ ଭଲ ପାଏ ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡ୍‌କୁ  ଭଲ ପାଏ ।

ବଲିଉଡ୍‌ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ବିନିଯୋଗ ବିଷୟରେ କହି ନେତାନ୍ୟାହୁ କହିଲେ ଯେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ୪ ନିୟୁତ ସେକେଲ୍‌ସ୍‌ (ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ମୁଦ୍ରା) ବିନିଯୋଗ କରିସାରିଛି।

ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର ପ୍ରାଯୁକ୍ତିକ ଅଗ୍ରଗତିରୁ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପ ଉପକୃତ ହୋଇ ପାରିବ ବୋଲି ନେତାନ୍ୟାହୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି।
ସେ କହିଲେ: ଖାଲି ଉନ୍ନତ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ନୁହେଁ, ଆମେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୃଜନଶୀଳ। ଆପଣ ‘ହୋମ୍‌ଲ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌’ ଏବଂ ‘ପିଓଡବ୍ଲୁ’ରୁ ଦେଖି ତାହା ଜାଣି ପାରିବେ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନବିଶ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଶ୍ରୋତାମାନଙ୍କୁ ଅଭିଭାଷଣ ଦେଇ ଫଡ଼ନବିଶ ବଲିଉଡ୍‌କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ଏଥିରେ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ର ଭାଗୀଦାରି ଆଶା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ , କେବଳ ଆଇଟି ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୁହେଁ, ମନୋରଞ୍ଜନରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ ଚାହୁଁଛୁ ଆମେ।

‘ସାଲୋମ ବଲିଉଡ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଇସ୍ରାଏଲୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ amitabh and netanyahu

ପଢନ୍ତୁ;

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି  

Related posts

କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ ବ୍ୟାପିଲା ନିପା ଭୂତାଣୁ!

ENO Beuro

ହାତୀ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ଓ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ ତାରିଖରେ ପାଳିତ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱ ହସ୍ତୀ ଦିବସ

ENO Beuro

ବଜ୍ରପାତ ଓ ଝଡ଼ ତୋଫାନକୁ ନେଇ ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କ ସୂଚନା

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More