ଖରାଦିନେ ମଦ୍ୟପାନ କରିଲେ କେଉଁ ସବୁ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଆଜିକା ସମୟରେ ବହୁତ ଲୋକ ମଦ୍ୟପାନ କରିଥାନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ସଉକରେ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଥାଆନ୍ତି ତ କିଛି ଲୋକ ନିଜର ଦୁଃଖ ଯାତନାରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାଲାଗି ମଦ୍ୟପାନ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ।

ମଦ୍ୟପାନ କରିଲେ କେଉଁ ସବୁ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

  • ଖରାଦିନେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଦେହ ଗରମ ହୋଇଯାଏ । ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ଭଲ ନୁହଁ । କିନ୍ତୁ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ।
  • ହୃଦ୍‌ରୋଗ  ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ  ଅନୁଯାୟୀ   ଦୁଇ  ପେଗ୍‌  ରମ୍‌, ହୁଇସ୍କି ବା  ଭୋଡକା ପିଇଲେ  ଶରୀର  କିଛି ସମୟ  ପାଇଁ  ଗରମ  ହୋଇଯାଏ, କିନ୍ତୁ ପରେ  ଅକସ୍ମାତ୍‌  ମଧୁମେହ  ଓ ରକ୍ତଚାପ  ବଢିଯିବାର  ଆଶଙ୍କା  ବଢିଯାଏ ।
  •  ଏଣୁ ଯେଉଁମାନେ  ମଧୁମେହ  ଓ  ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଜନିତ  ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ, ସେମାନେ  ଏ ଦୃଷ୍ଟିରୁ  ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ  ମଦ୍ୟପାନରୁ  ନିବୃତ୍ତ  ରହିବା  ଉଚିତ  ବୋଲି କୁହାଯାଏ  ।
  • ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ହେଲେ ମଧୁମେହ, ହୃଦ୍‌ରୋଗ ଓ  ରକ୍ତଚାପ  ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଥିବା   ରୋଗୀମାନଙ୍କର  ସମସ୍ୟା  ଅଧିକ ବଢ଼ିଥାଏ । କାରଣ  ଏହି ସମୟରେ  ରକ୍ତ  ଗାଢା  ହୋଇଥାଏ ।  ଫଳତଃ   ଶରୀରରେରକ୍ତ  ଧମନିରେ  ଜୋରରେ  ଗତି  କରିପାରେ  ନାହିଁ  । ଏଣୁ ଖରାଦିନେ  ମଦ୍ୟପାନ  ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ   ତ୍ୟାଗ  କରିବା ଉଚିତ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଯୋଧପୁର ହାଇକୋର୍ଟ

ଖରାଦିନେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଦେହ ଗରମ ହୋଇଯାଏ - 4.4

88%

ଏଣୁ ଯେଉଁମାନେ  ମଧୁମେହ  ଓ  ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଜନିତ  ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ, ସେମାନେ  ଏ ଦୃଷ୍ଟିରୁ  ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ  ମଦ୍ୟପାନରୁ  ନିବୃତ୍ତ  ରହିବା  ଉଚିତ  ବୋଲି କୁହାଯାଏ - 4.5

90%
4.5/5

Very Good!

ଖରାଦିନେ ମଦ୍ୟପାନ କରିଲେ କେଉଁ ସବୁ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଆଜିକା ସମୟରେ ବହୁତ ଲୋକ ମଦ୍ୟପାନ କରିଥାନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ସଉକରେ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଥାଆନ୍ତି ତ କିଛି ଲୋକ ନିଜର ଦୁଃଖ ଯାତନାରୁ ମୁକ୍ତ ହେବାଲାଗି ମଦ୍ୟପାନ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ହୋଇଥାଏ ? ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ।

No Votes Yet

You're not rated yet