LIFESTYLE

କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ଗରମ କରି ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ଜାଣନ୍ତୁ

ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଓ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ଜଳବାୟୁରେ ବଢି ଥାଆନ୍ତି

ସମସ୍ତେ କୁହନ୍ତି ଖାଦ୍ୟ ଗରମ କରି ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ହିତକାରୀ । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମତରେ ଖାଦ୍ୟକୁ ଗରମ କଲେ ସେଥିରେ ଥିବା ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ମରି ଯାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏମିତି କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ଗରମ କଲେ ସେଥିରେ ଟକ୍ସିନ୍ସ ଓ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ବଢି଼ଥାନ୍ତି ଓ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୁଏ । ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଓ ଅତ୍ୟଧିକ ଥଣ୍ଡା ଜଳବାୟୁରେ ବଢିପାରନ୍ତି ।

ଚିକେନ ଓ ଛତୁ :-  ଚିକେନ ଓ ଛତୁକୁ ଗରମ କଲେ ଏଥିରେ ଟକ୍ସିନ୍ସ ଓ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ବଢ଼ିଥାଏ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ହଜମ କ୍ରିୟାରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ । ଏହାକୁ କେବେ ବି ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଅଣ୍ଡା ଓ ଶାଗ :- ଅଣ୍ଡା ଓ ଶାଗକୁ ବାରମ୍ବାର ଗରମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କାରଣ ଏହାକୁ ବାରମ୍ବାର ଗରମ କଲେ ଟକ୍ସିନ୍ସର ପରିମାଣ ବଡିଥାଏ । ଯାହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ଅଟେ।

ଆଳୁ :- ଆଳୁକୁ  ଗରମ କଲେ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ବଢିଥାଏ । ଯାହା ଆଳୁକୁ ବହୁତ ବିଷାକ୍ତ କରିଥାଏ । ମନେ ରଖନ୍ତୁ ଆଳୁକୁ ପ୍ରତ୍ୟକ ଥର ଗରମ କଲେ ଏଥିରେ ୨ ଗୁଣ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ବଢିଥାନ୍ତି । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଦେହ ଖରାପ ହେବ ।

ଭାତ :- ଭାତକୁ ବାରମ୍ବାର ଗରମ କଲେ ଏଥିରେ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ବହୁ ତୀବ୍ର ଗତିରେ ଜାତ ହୋଇଥାନ୍ତି ।


ପଢନ୍ତୁ ;

ଆଖି ତଳ କଳା ଦାଗ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଦହି

Related posts

ନୀତିଦିନ ଖାଆନ୍ତୁ ରସୁଣ, କାରଣ ଏଥିରେ ଭରିରହିଛି ଅବିଶ୍ଵସନୀୟ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ

ENO Beuro

ଆପଣ ଗ୍ରୀନ କଫି ପିଉଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଦ୍ଵାରା କି ଫାଇଦା ମିଳେ

ENO Beuro

ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି ଖରା ! ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରୁ ନିଜକୁ କିପରି ସୁସ୍ଥ ରଖିବେ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More