VASTU

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନରେ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ କାମ

ଆମ ସଂସ୍କୃତି ଅନୁସାରେ ଜନ୍ମ ଦିନକୁ ବହୁତ ପ୍ରଧ୍ୟାନ୍ୟ ରହିଛି । ବହୁତ ଲୋକ ଲୋକ ନିଜ ଜନ୍ମ ଦିନକୁ ବଡ ଆଡମ୍ବର ସହକାରେ ପାଳନ କରିଥାନ୍ତି । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଜନ୍ମ ଦିନକୁ ବହୁତ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦିଆଯାଏ ।  କାରଣ ଏହି ଦିନ ଅନୁସାରେ ମଣିଷର ଜନ୍ମ କୁଣ୍ଡଳୀ ହେଇଥାଏ । ନିଜ ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଏମିତି କିଛି କାମ କରୁ ଯାହା ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଆମ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ଥାଏ । ତେବେ ଆଜି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଏପରି କାମ ଅଛି ଯାହା କି ଜନ୍ମ ଦିନରେ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  :-

  • ଯେଉଁ ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନ ସେଦିନ ବାଳ କିମ୍ବା ନଖ କାଟନ୍ତୁ ନାହିଁ  । କାରଣ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଆୟୁଷ କମିଯାଇଥାଏ ।
  • ଜନ୍ମ ଦିନରେ କେବେବି କୌଣସି ଭିକାରିକୁ କିମ୍ବା ସାଧୁସନ୍ଥଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  । ଆଉ ଯଦି ପାରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଭୋଜନ କରାଇପାରନ୍ତି । ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇଥାନ୍ତି।

bdy

  • ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହି ଦିନ ଗରମ ପାଣିରେ ଗାଧୋଇବା  ଅନୁଚିତ । ଯଦି ପାରୁଛନ୍ତି ତ ଗଙ୍ଗା ପାଣି କି କିଛି ଭି ପବିତ୍ର ପାଣିରେ ସ୍ନାନ କରନ୍ତୁ ।
  • ଏହି ଦିନ କୌଣସି କଳି ଝଗଡା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଆଉ ଯଦି ପାରୁଛନ୍ତି ଆପଣ ଙ୍କ ଯାହା ସହିତ ଅପଡ଼ ତା ସହିତ ମିଶନ୍ତୁ ।
  • ଜନ୍ମ ଦିନରେ କେବେବି ମାଂସ କୁ ଖାଦ୍ୟ ରୂପେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  । କାରଣ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଗୋଟେ ଜୀବ ହତ୍ୟା ହେଇଥାଏ ଏବଂ ଆପଣକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ବଦଳରେ ଅଭିଶାପ ମିଳିଥାଏ ଓ ଆପଣକୁ ରୋଗ ବ୍ୟାଧି ଲାଗି ରହିଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଧର୍ଷଣ ଓ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା : ଆଇପିଏଲରୁ ପଡି ପାରନ୍ତି ବାଦ

Related posts

ବିବାହ ସମୟରେ ବର-କନିଆଙ୍କୁ କାହିଁକି ହଳଦୀ ଲଗାଯାଇଥାଏ? ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ୪ଟି ଭୁଲ୍‌ ନେଚେତ୍ ବିଗିଡି ଯାଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଘରୁ ବାହାରିବା ସମୟରେ ଏହି ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

ENO Beuro

Leave a Comment