LIFESTYLE

ଏହି ସବୁ ଗୁଣ ଥିବା ଝିଅଙ୍କୁ ଭୁଲରେ ବି ବିବାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ମଣିଷ ଜୀବନର ବିବାହ କରିବା ଏକ ମହତ୍ୱ ପୁର୍ଣ କାମ । ଏହା ଏକ ପବିତ୍ର ବନ୍ଧନ । ବାହାଘର ପରେ ଜୀବନରେ ବହୁତ କିଛି ପରିବର୍ତନ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବି ଝିଅକୁ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି ଓ ସେ କୌଣସି ସଂସ୍କାର ଶିଖିନଥାଏ ତ ଆପଣଙ୍କ ସାରା ଜୀବନ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟରେ କଟିଥାଏ ।  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି କିଛି ଝିଅଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯେଉଁମାନକୁ ବିବାହ କାଲେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ନର୍କ ସହ ସମାନ ହେଇଯାଇଥାଏ ।

କେଉଁ ଝିଅକୁ ବିଭାହ କରିବା ଅନୁଚିତ ଜାଣନ୍ତୁ :-

  • ଏପରି କିଛି ଝିଅ ଥାଆନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କର କଟୁ କଥା ସର୍ବଦା କୁହନ୍ତି । ଏପରି କି  ତାଙ୍କ କଥାରେ କିଛି ସଂଯମତା ନ ଥାଏ । ଏପରି ନାରୀ ସର୍ବଦା ଘରର ଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ କରି ଅଶାନ୍ତିରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।
  • ଏପରି କିଛି ନାରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କି ସକାଳୁ ଅଧିକ ସମୟ ଯାଏ ଶୋଇ ରୁହନ୍ତି ଏମାନକ ସ୍ୱଭାବ ବହୁତ ଅଳସୁଆ ହେଇଥାଏ । ଏମାନେ ଘର ଚଳାଇବାକୁ ଅସମର୍ଥ ହେଇଥାନ୍ତି ।
  • କେବେ ବି ଏପରି କୌଣସି ନାରୀକୁ ବିବାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କି ଯାହା ର ସମ୍ପର୍କ ଅନ୍ୟ ପୁରୁଷ ସହିତ ରହିଥାଏ ।  ଏପରି ନାରୀ ଚରିତ୍ର ହୀନ ହେଇଥାନ୍ତି ।  ଏମାନେ ନିଜର ସ୍ୱାର୍ଥ ପାଇଁ   କିଛିଭି କରିପାରନ୍ତି । ଏପରି ନାରୀ କାହାକୁ ଡରନ୍ତି ନାହିଁ ।
  • ଯେଉଁ ନାରୀ ମାନଙ୍କ ମାଙ୍ଗଳିକ ଦୋଷ ଥାଏ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିବାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  ।
  • କେବେ ବି ନିଜ ଗୋତ୍ରରେ କୌଣସି ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିବା ଅନୁଚିତ ।
  • ଯେଉଁ ଝିଅ ସର୍ବଦା ନିଜର ସ୍ଵାର୍ଥ ଦେଖେ ସେ ଝିଅକୁ ଭୁଲରେ ବି ବିଭାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ସେମାନେ ସବୁବେଳେ ନିଜ କଥା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି ଆଉ କାହା କଥା ଭାବନ୍ତି ନାହିଁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ହ୍ରୀତିକ ରୋଷନ ଏହି କଳାକାରଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଛନ୍ତି ଫିଦା

Related posts

ହଳଦି ମିଶ୍ରିତ କ୍ଷୀର ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କେଉଁ ରୋଗ ଭଲ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକାରୀ କ୍ଷମତାକୁ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ କଞ୍ଚା କଦଳୀ ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କିଛି ବିଶେଷ ଗୁଣ ବିଷୟରେ

ENO Beuro

ସଜନା ଛୁଇଁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କେଉଁ ସବୁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ? 

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More