POLITICALS

ମୋଦିଙ୍କ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ସମ୍ଭାବନା

C

ଆସନ୍ତା ୩୦ରେ ଲଗାତର ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଲାଗି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି  । ତାଙ୍କ ସହ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ମଧ୍ୟ ଶପଥପାଠ ହେବ ।ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ପାଳିର ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ପୂର୍ବ ଭଳି ଓଡ଼ିଶାରୁ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଜୁଏଲ ଓରାମ୍  ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପକ୍କା କୁହାଯାଉଛି । ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଯଦି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜୁଏଲଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ସ୍ଥାନ ପାଇପାରନ୍ତି।

ମୋଦିଙ୍କ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଓଡିଶାରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ଏକ ପ୍ରକାର ସ୍ପଷ୍ଠ ହୋଇଯାଇଛି ତେବେ ଏହି ତାଲିକାରେ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ, ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିବ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କାହାକୁ ମିଳିବ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ ଏହାକୁନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ସେହିପରି ବରଗଡ଼ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂପାଦକ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀଙ୍କ ଦାବିଦାରୀ ବି ମଜବୁତ୍ ରହିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସହପ୍ରଭାରୀ ଦାୟିତ୍ବରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ବିଜେପିର ସଫଳତା ସୁରେଶଙ୍କ ଲବିକୁ ଷ୍ଟ୍ରଙ୍ଗ୍ କରିଛି । ତେବେ ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମୋଦି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ନିଜର ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଲାଗି ଏବେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ବାଲେଶ୍ବର ସାଂସଦ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

Related posts

ଜେଏନ୍‌ୟୁର ପୂର୍ବତନ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ସଭାପତି କହ୍ନୈୟା କୁମାର ଦାଖଲ କଲେ ପାର୍ଥୀ ପତ୍ର

Ratnamani Moharana

କଂଗ୍ରେସରେ ବଢ଼ୁଛି ମୋଦିଙ୍କ କ୍ରେଜ

Ratnamani Moharana

କାଲି ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ବିଜେଡ଼ି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

Ratnamani Moharana

Leave a Comment