News

ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜାଲିଆତି ଘଟଣା : ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ଚିଠିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚା

 ନିରବ ମୋଦି ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି

ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ହୋଇଥିବା ଜାଲିଆତି ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟକୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି ସେ ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ଵାରା  ନିରବ ଏଭଳି ସମୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ନିରବ ମୋଦି ପଞ୍ଚାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରବନ୍ଧକଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲା ନେଇ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ ମୋ ପତ୍ନୀଙ୍କର କୌଣସି ସଂପୃକ୍ତି ନାହିଁ । ମୋ ପତ୍ନୀ ଓ ମାମୁଁଙ୍କ ଉପରେ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଅଣାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କରାଯାଉଛି ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ମାମଲା ସାର୍ବଜନିକ କରି ଟଙ୍କା ଫେରି ପାଇବାର ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମୋ ଉପରେ ବକେୟା ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରି ଏପରି କୁହାଯାଉଛି । ବକେୟା ଟଙ୍କା ୫୦୦୦ କୋଟିରୁ କମ୍‌ । ଏବେ ଏହି ଟଙ୍କା ଶୁଝିବା ସ୍ଥିତିରେ ମୁଁ ନାହିଁ ।

ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି,  ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ନେଇଥିବା ଋଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ନିଆଯାଇ ଥିବା ଟଙ୍କା ବିଦେଶରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ୩ଟି କମ୍ପାନୀରେ ଲାଗିଛି ବୋଲି ନିରବ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ଭଲ ଚାଲିବା ସହ ବିଦେଶରେ ’ଏ’ ଗ୍ରେଡ଼ର ମାନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ପାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସରକାର ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାତର ଚଢଉ କରି ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

କେଉଁ ସମୟରେ ତୁଲସୀ ଗଛରୁ ପତ୍ର ଆଣିଲେ କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ଜାତିସଂଘର ନୂଆ ଆତଙ୍କୀ ତାଲିକା : ହାଫିଜ୍‌ ସୟିଦ ସହ ୧୩୯ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମିଲ

ENO Beuro

ରେଡିଓକଲାରରେ କୁମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ଟ୍ରାକିଂ କରିବ ବନ ବିଭାଗ

Ratnamani Moharana

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ମତ: ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପାଖରେ ରହିବାକୁ ସ୍ଵାମୀ ବାଧ୍ୟ କରିପାରିବେ ନାହିଁ !

ENO Beuro

Leave a Comment