News

ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜାଲିଆତି ଘଟଣା : ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ଚିଠିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚା

 ନିରବ ମୋଦି ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି

ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ହୋଇଥିବା ଜାଲିଆତି ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟକୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି ସେ ପିଏନବି ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ଵାରା  ନିରବ ଏଭଳି ସମୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ନିରବ ମୋଦି ପଞ୍ଚାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରବନ୍ଧକଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲା ନେଇ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ ମୋ ପତ୍ନୀଙ୍କର କୌଣସି ସଂପୃକ୍ତି ନାହିଁ । ମୋ ପତ୍ନୀ ଓ ମାମୁଁଙ୍କ ଉପରେ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଅଣାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କରାଯାଉଛି ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହି ମାମଲା ସାର୍ବଜନିକ କରି ଟଙ୍କା ଫେରି ପାଇବାର ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମୋ ଉପରେ ବକେୟା ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରି ଏପରି କୁହାଯାଉଛି । ବକେୟା ଟଙ୍କା ୫୦୦୦ କୋଟିରୁ କମ୍‌ । ଏବେ ଏହି ଟଙ୍କା ଶୁଝିବା ସ୍ଥିତିରେ ମୁଁ ନାହିଁ ।

ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି,  ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ନେଇଥିବା ଋଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ନିଆଯାଇ ଥିବା ଟଙ୍କା ବିଦେଶରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ୩ଟି କମ୍ପାନୀରେ ଲାଗିଛି ବୋଲି ନିରବ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି । ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ଭଲ ଚାଲିବା ସହ ବିଦେଶରେ ’ଏ’ ଗ୍ରେଡ଼ର ମାନ୍ୟତା ମଧ୍ୟ ପାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସରକାର ତାଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାତର ଚଢଉ କରି ତାଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଛନ୍ତି ।
ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାସନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜାଲିଆତି ଘଟଣା : ନିରବ ମୋଦିଙ୍କ ଚିଠିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚା pnb nirab case 300x172
ପଢନ୍ତୁ ;

କେଉଁ ସମୟରେ ତୁଲସୀ ଗଛରୁ ପତ୍ର ଆଣିଲେ କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ନିଷ୍ଠୁର ହେଲା ମା : ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଥିବା ୭ ମାସର ଝିଅ ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜିଲା

Krishna Kumar Manoj

ପୁଣି ମୁଣ୍ଡ ନେଲା ବମିଖାଲ ଓଭରବ୍ରିଜ୍ : ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ମୃତ , ଜଣେ ଗୁରୁତର

Krishna Kumar Manoj

ବିଶ୍ଵର ୪ର୍ଥ ଜନବହୁଳ ଦେଶ ହେବ ପାକ୍

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More