27.1 C
Bhubaneswar
July 23, 2021
EnewsOdia.Com
ନ୍ୟୁଜ୍

ଫାଶୀ ପାଇବେ କି ନିର୍ଭୟା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତ!

୨୦୧୨ ଡିସେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖରେ ଘଟିଥିବା ନିର୍ଭୟ ଦୁଷ୍କର୍ମର ଲୋମଟାଙ୍କୁରା ଘଟଣା ଦେଶ ଦୁନିଆରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଦେଇଥିଲା ।ସାରା ଦେଶକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିବା ନିର୍ଭୟା ଘଟଣା ଏକ ନୂଆ ମୋଡ ନେଇଛି ।ତିହାଡ ଜେଲ ଓ ମଣ୍ଡଳି ଜେଲରେ ବନ୍ଦୀ ହୋଇରହିଥିବା ତିନି ଅପରାଧି ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଦୟା ଯାଚିକା (ମରସି ପେଟିସନ୍ ) ପଠାଇବାକୁ ମନାକରିଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ମରସି ପେଟିସନ୍ ଦେବାର ସମୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ପେଟିସନ ନଦେଇ ଅଦାଲତକୁ ଅର୍ଜି ଦେଇ ପ୍ରଶାସନ ଦୋଷୀଙ୍କର ଫାଶୀ ଦିନର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବନ୍ଦ କରିଦେବେ ।

ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଦୋଷୀ ଗତ ସୋମବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ହାଜିର ହୋଇନଥିଲେ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ନିଜ ଦୋଷ ନମାନିବାକୁ କେବେଠାରୁ ମନାକରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଜେଲରେ ବନ୍ଦ ରହିଥିବା ତିନି ଦୋଷୀ ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଓ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନକୁ ନୋଟିସର ଜବାବ ଦାଖଲ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାଇ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ରେ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଥିଲେ । ସେହି ନୋଟିସରେ ମରସି ପେଟିସନ ପାଇଁ ୭ ଦିନର ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ପଢନ୍ତୁ: ଅବପାତର ରୂପ ନେଲା ଲଘୁଚାପ, ଓଡିଶାରେ ବାତ୍ୟା ନୁହେଁ, ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା

Related posts

ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ପ୍ରଭାବରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା

Ratnamani Maharana

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସୁନ୍ଦରବନରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କରିବ ବାତ୍ୟା ‘ବୁଲବୁଲ’

Ratnamani Maharana

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩, ସକାଳ ୬ରେ ଫାଶୀରେ ଝୁଲିବେ ନିର୍ଭୟା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More