• Home
  • News
  • ବିଡର ଇନଫର୍ମେସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବେ ନୀତିନ ଗଡକରୀ
News

ବିଡର ଇନଫର୍ମେସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବେ ନୀତିନ ଗଡକରୀ

ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଓ ଏନଏଚଏଆଇରେ ରୂପାନ୍ତର ଓ ଆଶାନ୍ୱିତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ନୀତିନ ଗଡକରୀ ଆସନ୍ତା କାଲି ବିଡର ଇନଫର୍ମେସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ (BIMS), ଭୂମିରାଶି ପିଏଫଏମ୍ଏସ୍ ଲିଙ୍କେଜ୍ ଏବଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ଦକ୍ଷତା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିବେ।

ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ରାଜମାର୍ଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ୨୦୧୪-୧୫ ରୁ ୨୦୧୭ -୧୮ ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ୫୧,୦୭୩ କିଲୋମିଟର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପର କାମ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଏବଂ ୨୮,୫୩୧ କିଲୋମିଟରର ସଡ଼କ ନିର୍ମାଣ କରିପାରିଛି । ୨୦୧୪-୧୫ ରେ ଦିନକୁ ୧୨କିଲୋମିଟରର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୭-୧୮ରେ ଏହା ଦୁଇ ଗୁଣରୁ ଅଧିକ ଅର୍ଥାତ ଦିନକୁ ୨୭ କି.ମି. ତିଆରି ହୋଇପାରିଛି । ୨୦୧୪-୧୫ ତୁଳନାରେ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମୋଟ ନିବେଶ ଅଢ଼େଇ ଗୁଣରୁ ଅଧିକ ହୋଇପାରିଛି । ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଓ ନିର୍ମାଣରେ ବୃଦ୍ଧି କେବଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବହୁମୁଖୀ ପଦକ୍ଷେପ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସହ ଆନ୍ତଃ ସମନ୍ୱୟ ଯୋଗୁ ହୋଇପାରିଛି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପରେ ବାର୍ଷିକ ଦକ୍ଷତା ପୁରସ୍କାର

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନିର୍ମାଣ ଓ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଜଡ଼ିତ ଥିବା ସମସ୍ତ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ସଡ଼କ ପରିବହନ ଓ ରାଜମାର୍ଗ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଅଂଶୀଦାର ତଥା ଟୋଲପ୍ଲାଜା ଗୁଡ଼ିକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବାକୁ ଚିହ୍ନଟ କରୁଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ସଡ଼କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବିକାଶ ଆଣିବା ଭଳି ବୃହତ୍ତର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି।

ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପର ନିର୍ମାଣ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ, ଟୋଲ୍ ଆଦାୟ ଏବଂ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଆଦି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଏ ଦିଗରେ ଉତ୍ତମ ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଠିକା କମ୍ପାନିମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।

୨୦୧୮ରୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ପାଞ୍ଚଟି ବର୍ଗରେ ବାର୍ଷିକ ସଡ଼କ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ । ଏହି ବର୍ଗ ଗୁଡ଼ିକ ହେଲା;

  • ନିର୍ମାଣ ପରିଚାଳନାରେ ଉତ୍କର୍ଷତା, ଉପଲବ୍ଧ ସମ୍ବଳର ଉପଯୁକ୍ତ ବିନିଯୋଗ ସହ ପ୍ରକଳ୍ପର ସମସ୍ତ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ଉତ୍ତମ ମାନାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ।
  • ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣରେ ଉତ୍କର୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ, ତଦାରଖରେ ଉତ୍ତମତା।
  • ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ଓ ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟୋଲ୍ ପ୍ଲାଜା।
  • ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବା ଦିଗରେ ନିରାପଦ ରାଜପଥ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଏବଂ ପ୍ରତିଷେଧମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଓ ଜରୁରି ସେବା ପ୍ରଦାନରେ ଅଗ୍ରଗଣ୍ୟ।
  • ରାଜପଥ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣରେ ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲଜି ପ୍ରଦାନରେ ଅଗ୍ରଣୀ।

nitin gadkari ବିଡର ବିଡର ଇନଫର୍ମେସନ ମେନେଜମେଣ୍ଟ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବେ ନୀତିନ ଗଡକରୀ nitin gadkari

ପଢନ୍ତୁ; ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେ ସର୍ଭେ : ଦେଶରେ ୩୧ତମ ସ୍ଥାନରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏସ୍‌ସିବି

Related posts

ପାସପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଆଉ ବାରମ୍ବାର ଆସିବାକୁ ପଡିବନି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ଵର

Krishna Kumar Manoj

ବିଶ୍ଵ ବ୍ୟାଙ୍କ ଇଜ ଅଫ ଡୁଇଙ୍ଗ ବିଜନେସ ତାଲିକାରେ ଭାରତ ସ୍ଥାନ ବୃଦ୍ଧି ହେବ

Krishna Kumar Manoj

Govt extend linking adhaar to pan,bank account

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More