LIFESTYLE

କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କଲେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ବନ୍ଧୁତାର ଅର୍ଥ ମହାନ । ଏହା ଏକ ଶବ୍ଦ ନୁହଁ , ଏହା ଏଭଳି ଏକ ସମ୍ପର୍କ ଯାହା କେବେ ବି ଭାଙ୍ଗି ହୁଏନି । ଏମିତି ବି ମଧ୍ୟ ଏହା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ଠାରୁ ଅଧିକ ଓ ନିବିଡ ମଧ୍ୟ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରକୃତ ବନ୍ଧୁ ଯିଏ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ବେଳେ  ସହାୟକ ହେଉଥିବ । ଏମିତି ବି କିଛି ବନ୍ଧୁ ଅଛନ୍ତି କି ନିଜ ସ୍ଵାର୍ଥ ପାଇଁ ବନ୍ଧୁତା କରନ୍ତି । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରିବେ ନାହିଁ ।

ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

କ୍ରୋଧୀ :- ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ରାଗି ଯାଆନ୍ତି, ସେ ଉତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ହେବାର ପଦବାଚ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ବନ୍ଧୁତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ  ।  କାରଣ ଏମାନେ ବହୁତ କ୍ରୋଧୀ ।

ଅଭିମାନୀ :- ଯେଉଁମାନେ ଅଭିମାନୀ ବା ଅହଙ୍କାରୀ , ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ହୋଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ । କାରଣ ଏମାନେ ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରେ ସବୁ ବେଳେ ରାଗି ଥାଆନ୍ତି ।

ମୂର୍ଖ :- ଯେଉଁ ଲୋକଙ୍କର ଧର୍ମ-ଅଧର୍ମ , ଭଲ-ମନ୍ଦ ର ଜ୍ଞାନ ନଥିବ ସେ ଜଣେ ମୁର୍ଖ ଭାବେ ବିବେଚିତ ହୁଅନ୍ତି । ଏଭଳି ଲୋକ ସହିତ ବନ୍ଧୁତାର ଅର୍ଥ ବିନାଶର ପଥ ବାଛିବା । ତେଣୁ ମୂର୍ଖ ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।

ଅଧିକ ସାହସୀ :- ଯେଉଁମାନେ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ଠାରୁ ଅଧିକ ସାହାସୀ ବୋଲି ନିଜକୁ ଦର୍ଶାଇଥାଆନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବେଳେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିପାରନ୍ତି । ଏଣୁ ,ଏଭଳି ଲୋକ ଉତ୍ତମ ବନ୍ଧୁ ପଦବାଚ୍ୟ ନୁହଁନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ବ୍ୟୟ ବହୁଳ ଫିଲ୍ମ ୨.୦ର ଟିଜର୍‌ ଲିକ୍‌

Related posts

ଆପଣ ଚାଇନିଜ୍ ଫୁଡ୍ ଖାଉଛନ୍ତି କି ?ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ଅର୍ଥକୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବେ

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ କାଗେଜି ଲେମ୍ବୁର ଉପକାରୀ ଗୁଣ ବିଷୟରେ !

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment