LIFESTYLE

ଆମେ ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆପଣେଇଥିବା କିଛି ଜିନିଷ ଯାହା ବିଦେଶରୁ ଆସିଛି

ଦୈନନ୍ଦିନ ଜୀବନରେ ଆପଣେଇଥିବା କିଛି ଜିନିଷ

ସକାଳୁ ରାତି ଭିତରେ ଏମିତି କିଛି ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଛାଡି ଆମେ ବଂଚିବା କଷ୍ଟ । ହେଲେ ଏ ଭିତରୁ ଏମିତି ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ବିଦେଶରୁ ଆମ ଦେଶକୁ ଆସିଛି । ପରବର୍ତି ସମୟରେ ଏଗୁଡିକ ଆମର ଅତି ଆପଣାର ହୋଇ ପାରିଛି ।

ଆମର ଅତିପ୍ରିୟ ଖେଚୁଡି ଯାହା ଆମର ପର୍ବ ପର୍ବାଣି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ନିତିଦିନିଆ ଜୀବନରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଖାଦ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି ।  ହେଲେ ଏହା  ୨୫୦୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଚାଇନାରୁ ଭାରତକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ।

ସମସ୍ତଙ୍କ ଜଳଖିଆରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ପ୍ରିୟ ସିଙ୍ଗଡା । ଆମ ଦେଶକୁ ମଧ୍ୟ  ପୂର୍ବଏସିଆରୁ ଆସିଛି । ଯାହାକି ସମୋସା ନାମରେ ନାମିତ ।ଏବେ ସମଗ୍ର ଭାରତର ପସନ୍ଦ ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ବିରିଆନି । ବିରିଆନି ଭାରତ ବର୍ଷର ନୁହେଁ । ଏହା ତୁର୍କିରେ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ହାଣ୍ଡିଶାଳରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକା ଦରକାର ଆଳୁ ।ଏମିତି କି କୌଣସି ବି ଆଇଟମ ବନାଅ ସେଥିରେ ଆଳୁ ନ ପକେଇଲେ ଆଇଟମ ଟି ଭଲ ଲାଗେ ନାହିଁ ।ଏହା ଉତର ପଶ୍ଚିମ ବୋଲିଭିଆରୁ ଭାରତକୁ ଆସିଥିଲା ।

ଚା ଖଟି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭକରି ଅଫିସ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କର ଦରକାର ପଡି ଥାଏ ।  ଚା କୁ ଇଂରେଜ ମାନେ ଚାଇନାରୁ  ଭାରତକୁ ଆଣି ଏଠାରେ  ଲୋକପ୍ରିୟ କରାଇଥିଲେ ।

ଏବେ ଯୁବ ପିଢି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ ପାଲିଟିଥିବା କ୍ରୀକେଟ ଖେଳ । ଏହି କ୍ରିକେଟ ଖେଳ  ପ୍ରଥମେ ଇଂରେଜ ମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭାରତରେ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।


ପଢନ୍ତୁ ;

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବ ବିସିସିଆଇ

Related posts

ଆଖି ତଳେ ପଡ଼ୁଥିବା କଳା ଦାଗକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥାଏ ଏହିସବୁ ଫଳ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଲବଙ୍ଗ ବହୁତ ଉପକାରୀ !ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲବଙ୍ଗ ଖାଇଲେ କି କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ

ENO Beuro

ପର୍‌ଫ୍ୟୁମ୍‌ର ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ହୋଇପାରେ କ୍ଷତିକାରକ। ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

Ratnamani Moharana

1 comment

Leave a Comment