EnewsOdia.Com

ଏବେ ମୋବାଇଲ ସିମ୍ ଭଳି ଉପଭୋକ୍ତା ବଦଳାଇ ପାରିବେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କମ୍ପାନୀ

ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଆଗକୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରେ ମନମାନୀ ଚଳାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ମୋବାଇଲ୍ ସିମ୍ ବଦଳାଇବା ପରି ଏଥର ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ମଧ୍ୟ ବିଦ୍ୟୁତ କମ୍ପାନୀ ବଦଳାଇ ପାରିବେ। ଏ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନୂଆ ଯୋଜନା ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ୍ ଉପଭୋକ୍ତମାନେ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ଭଲ ନଲାଗିଲେ କମ୍ପାନୀ ବଦଳାଇପାରିବେ।

ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଚବିଶ ଘଣ୍ଟିଆ ବିଜୁଳି ସେବା  ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ମୋଦି ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରି ସାରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ରହୁଥିବାରୁ ଅନେକାଂଶରେ କମ୍ପାନୀ ସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ମନମାନି ଚଳାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ମୋଦି ସରକାର ଗୋଟିଏ ଅଞ୍ଚଳରେ ତିନିରୁ ଚାରି ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା  ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଆରକେ ସିଂହ  ଶୁକ୍ରବାର ଗୁଜରାଟର କେଭଡିୟା ସହରରେ ରାଜ୍ୟ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ତିନିରୁ ଚାରି ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀକୁ ଏହି ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା କାମରେ ନିୟୋଜିତ କରିବେ। ସେମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ଓ ଟେନସନ କମିଯିବ। ଫଳରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ବିଜୁଳି ସେବା ବଦଳାଇ ପାରିବାର କ୍ଷମତା ପାଇବେ।

ପଢନ୍ତୁ: ବିଜେପୁରରେ ନବୀନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ବିଏମ୍‌ସି, ବିଡିଏ, ବିଏସ୍‌ସିଏଲ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସାଇକେଲରେ ଅଫିସ ଆସିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ

Ratnamani Maharana

ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି କରି ରାୟ ସଂରକ୍ଷିତ ରଖିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ

Ratnamani Maharana

ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

Ratnamani Maharana

ଏମିତି ଦୟନୀୟ ସ୍ଥିତିରେ ସୀମାନ୍ତ ଜଗିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଯବାନ

Ratnamani Maharana

୮୪ ହଜାର କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ କରିଦେବ ଚୀନ୍

Ratnamani Maharana

କଦଳୀ କାନ୍ଧି ଭିତରେ ଜମୁଛି ବ୍ରାଉନ୍ ସୁଗର ଚାଲାଣ

Ratnamani Maharana