Entertainment

ଜାଣନ୍ତୁ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ସୁନୀଲ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନୀ କଥା

ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ସୁନୀଲ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସଫଳ ଯାତ୍ରା

ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ସୁନାମଧନ୍ୟ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ସୁନୀଲ ମହାନ୍ତି ।  ଓଡିଆ ସିନେମା ଜଗତରେ ଜଣେ ପରିଚିତ ଚେହେରା । ସେ ଓଡିଆ ସିନେ ଜଗତରେ ଜଣେ ପରିଚିତ ଚେହେରା । ମାୟାଧର ମହାନ୍ତି ଓ ସ୍ନେହଲତା ମହାନ୍ତିଙ୍କ କୋଳରେ ୧୯୮୫ ମସିହାରେ ଜନ୍ମ ନିଅନ୍ତି ସୁନୀଲ ମହାନ୍ତି । ସ୍କୁଲ୍ ରେ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ସଙ୍ଗୀତ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ପ୍ରବଳ ଆଗ୍ରହ ଥିଲା ।

ପ୍ରଥମେ ସେ ୨୦୦୦ ମସିହାରେ  ଓଲିଉଡ ଜଗତରେ ପାଦ ଦିଅନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ସେ ଗୀତିକାର ଭାବେ , ତାପରେ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି  । ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ସେ ବହୁତ ସଂଘର୍ଷ କରି ଉପରକୁ ଉଠିଛନ୍ତି । ଆଜି ଯେଉଁ ଜାଗାରେ ସେ ଅଛନ୍ତି ଏହା ତାଙ୍କ କଷ୍ଟର ଫଳ । ‘ବ୍ୟାଚଲର ଲାଇଫ’ରେ ସେ ପ୍ରଥମେ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶନ ଦେଇଛନ୍ତି । ତାପରେ ସେ ଅଭିମାନୀ ପ୍ରିୟା ମୋର , କି  କଲି ତତେ ଭଲ ପାଇ , ମରିଜୀବୀ ତୋ ବିନୁ , ଛକ ଟୋକା ଏବଂ ସାଇବାବାଙ୍କ ଭଜନ ଆଦି ଅନେକ ଗୀତରେ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବହୁ ଚର୍ଚିତ ଲେଖା  ହେଉଛି ମୋ ଗାଡି କଣ୍ଟା ୩୦ ରୁ 90 ଡ଼େଉଁଛି , ତା ପରେ ଲିନା ଓ ଲିନା , ଡୁ ଇଉ ଲଭ ମି , ତୋ ମନକୁ ପଚାରେ  , ହାଏ ମୋର କଳା ମାଣିକ , ତୁ ମୋ କଳା କୁହୁକ , ନାଲି ଗୋଲାପର ତୁମେ  ଏବଂ ଡୁପ୍ଳିକେଟ ଝିଅ । ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦେଶକ ସୁନୀଲ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ୧୨ଟି ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ପୁରସ୍କୃତ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

ପଢନ୍ତୁ ;

କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଶିକାର ମାମଲା : ଜୁଲାଇ ୧୭କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା ଜାମିନ୍‍ ଶୁଣାଣି

Related posts

ବିବାହ ତାରିଖ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଘୋଷଣା କଲେ ଦୀପିକା ଓ ରଣବୀର

ENO Beuro

ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ୨୦୦୮ର ହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଦୋସ୍ତାନାର ସ୍ୱିକେଲ

ENO Beuro

ପୁରୁଣା ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଓ ଶିଳ୍ପା ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ହେଲେ ଆୱାର୍ଡ ଶୋରେ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment